Неаполітанська сміттєва криза
Неаполітанська сміттєва криза — ситуація зі сміттям з 2007 року по теперішній час на півдні Італії та, зокрема, в Неаполі, викликана гострим суспільно-політичним протистоянням, соціальними проблемами та відсутністю політичної волі щодо вирішення проблем зі зберіганням та переробкою сміття.
Причини виникнення кризи
Аналітики пов'язують проблему з діяльністю неаполітанської «сміттєвої мафії», яка заробляє на нелегальній утилізації відходів і зацікавлена в тому, щоб «сміттєва проблема» не вирішувалася[1].
Спроби подолання кризи
У 2008 році прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі обіцяв розібратися з проблемою сміття, але до сих пір істотних змін не відбулося. Загострення ситуації настало в листопаді минулого[якого?] року, коли під тиском громадськості були закриті звалища, але нових місць для складування, знищення або переробки відходів влада міста не надали.
Восени 2007 року уряд країни вжив спроб вивезення сміття з Неаполя на острів Сардинію, але наразився на масові протести місцевого населення та екологів, які виступили проти перетворення острова в нове звалище.
Також була домовленість з Німеччиною, яка погодилася переробити італійське сміття на своїх сміттєпереробних заводах. Проте, пізніше з'ясувалося, що частина відходів з області Кампанія радіоактивні[2], а тому потребують особливих технологій переробки.
Див. також
Примітки
- ↑ ЄС закликає Італію до розв'язання "сміттєвої кризи". tsn.ua. 19.05.2008.
- ↑ Італійське сміття - радіоактивне?
Посилання
- Філіп Цан, Аніта Грабська (2010.11.13). Італія: нові гори сміття. dw.com.
Це незавершена стаття з екології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |