Еверетт Клейр Олсон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:13, 11 червня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (→‎top: виправлення посилання)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еверетт Клейр Олсон
Everett Claire Olson
Народився 6 листопада 1910(1910-11-06)
Ваупака, Вісконсин, США
Помер 27 листопада 1993(1993-11-27) (83 роки)
Країна  США
Діяльність палеонтолог, зоолог, викладач університету, геолог
Alma mater Чиказький університет
Знання мов англійська[1]
Заклад Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі і Чиказький університет
Членство Національна академія наук США
Нагороди
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Olson».

Everett Claire Olson на Віківидах
Сторінка на Віківидах

Еверетт Клейр Олсон (англ. Everett Claire Olson) — американський геолог і палеонтолог. Займався вивченням еволюції ранніх хребетних.[2][3][4]

Біографія

Олсон народився у місті Ваупака, штат Вісконсин. Виріс в Гінсдейл, штат Іллінойс. Олсон вивчав геологію у Чиказькому університеті. Там отримав ступінь бакалавра, закінчив аспірантуру та отримав ступінь доктора філософії у 1935 році.

Робота

Був керівником кафедри біології в Каліфорнійському університеті у Лос-Анджелесі. Був членом Національної академії наук та провідним науковцем Центру вивчення еволюції та походження життя (CSEOL).

Олсон відкрив масове вимирання тварин і рослин, яке відбулося 273 млн років тому. Він зауважив, що між ранньопермскою і середньопермською фаунами відсутня спадкоємність: вони суттєво різняться, причому зміна виявляється дуже швидкою, плавного переходу немає. Причому ця різка зміна стосується багатьох груп організмів: рослин, морських безхребетних, чотириногих. Це вимирання згодом отримало назву «Олсонове вимирання»[5]. Окреслив низку викопних таксонів. Серед його досліджень варто відмітити описання родів ранніх амфібій Slaugenhopia, Trimerorhachis та Waggoneria[6].

Вшанування

Нагороди

Епоніми

На честь Олсона названі:

Примітки