Телерадіотрансляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:39, 29 липня 2020, створена Mykola7 (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 93.72.15.234 (обговорення) до зробленого DixonDBot)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Трансляція (англ. broadcasting) — у теле та радіо комунікаціях означає створення та передачу інформації, наприклад телешоу, музики, у формі радіо хвиль чи цифрових сигналів. Для трансляції використовують супутники, кабельні мережі та ефірну трансляцію, через які сигнал потрапляє на приймачі слухачів або глядачів.

Трансляція може бути таких видів:

  1. телетрансляція, наприклад трансляція телепрограм;
  2. радіотрансляція, наприклад трансляція радіопередач;
  3. онлайн трансляція чи вебкастинг (англійською частіше зустрічається як англ. webcasting), коли аудіо чи відео транслюється через інтернет.

В українському законодавстві розрізняють поняття телерадіомовлення та трансляції.

Перше — це створення і розповсюдження програм з використанням технічних засобів телекомунікацій для публічного приймання за допомогою побутових теле- та радіо приладів на платній чи безкоштовній основі.

Друге — це початкова передача, яка здійснюється наземними передавачами, за допомогою кабельного телебачення або супутниками будь-якого типу в кодованому або відкритому вигляді телевізійних чи радіо програм, що приймаються населенням.

Посилання

Див. також