Сепарабельність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:06, 9 лютого 2021, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сепарабельність (рос. сепарабельность, англ. capacity for separation, separability; нім. Separationsmöglichkeit f) — у збагаченні корисних копалин — технологічна оцінка виділення цінних компонентів з руд і вугілля по заданому оптимальному параметру розділення шляхом здійснення відповідного технологічного процесу. По суті, сепарабельність — здатність, відомим чином підготовленої корисної копалини до розділення на певного виду сепараторах, з одержанням заданого значення вмісту цінного мінералу в збагаченому або збідненому продуктах.

Сепарабельність є складовим поняттям збагачуваності корисної копалини. Збагачуваність включає мінімум два поняття: підготовленість і сепарабельність.

Підготовленість повністю визначається функцією розподілу підготовленої корисної копалини за фракційним складом F(α) (серед фахівців у галузі збагачення корисних копалин ці функції одержали назви «криві збагачуваності»). Для вкраплених рудних мінералів, які мають постійний хімічний склад рудного мінералу, ця крива може бути змінена залежно від ступеня подрібнення й тоді його сепарабельність змінюється. Для корисних копалин, які не мають постійного хімічного складу корисного компонента, подрібнення не приносить істотної зміни функції фракційного складу, крива F(α) не може бути змінена, тому є єдиною й може бути названа кривою збагачуваності.

Таким чином, сепарабельність залежить від підготовленості й сепараційної характеристики сепаратора та технологічної схеми розділення, за допомогою яких передбачається вести процес збагачення.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]