Губчак Осип Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 02:54, 26 травня 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на звичайні літери)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Осип Михайлович Губчак
Народився19 липня 1912(1912-07-19)
Медин, Підволочиський район
Помер9 грудня 1997(1997-12-09) (85 років)
Чикаго, США
ГромадянствоСША США

Осип Михайлович Губчак (19 липня 1912, Медин — 9 грудня 1997, Чикаго) — український правник та журналіст[1][2]. Засновник доктрини «Українського імперіалізму».

Життєпис

Народився 19 липня 1912 року в Медин, нині Тернопільського району У 1930 році закінчив Тернопільську гімназію. Наприкінці 1930-х він жив у Львові, мав науковий ступінь магістра права. У Львові співпрацював із виданням «Українські вісти», а з початком Другої світової війни емігрував до Німеччини і поселився біля міста Пель. Великий вплив на становлення поглядів Губчака зробили метри німецької геополітики — Карл Гаусгофер, Еріх Обст, Отто Маулл, Курт Вовінкель.[3] Був одним із постійних авторів журналу «Нація в поході» на ряду із іншими діячами гетьманського руху.

Він зазначав, що Україна як держава може відбутися лише тоді, коли буде сильною: «або стати Великий імперією, або пропасти. Маленька Україна може деякий час бути буфером, а далі впаде жертвою розділу». Губчак бачив східні кордони України, що проходять по Кавказу і узбережжю Каспійського моря, західні — по річках Сян і Західний Буг, на півдні — надійний контроль над Чорним морем, на півночі — поступовий вихід на узбережжі Балтійського моря через створення україно-білорусько-литовського союзу. На першому етапі геополітичного розвитку імперії Осип Губчак велику увагу приділяє створенню на території колишніх Донського і Кубанського козацьких військ незалежної держави Козакії, яка буде у тісному зв'язку з Україною[4].

Автор публікацій

Див. також

Примітки

  1. library.te.ua
  2. 9 грудня в історії Тернопільщини
  3. Дмитро Колісник (2009). «Український імперіалізм» і “Нація в поході”. Хата скраю. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |1= (довідка)
  4. «ВЕЛИКАЯ УКРАИНА» В ИДЕОЛОГИЧЕСКОМ АСПЕКТЕ

Посилання