Говоруха Сергій Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:18, 8 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ф
Сергій Говоруха
Особисті дані
Повне ім'я Сергій Олександрович Говоруха
Народження 20 липня 1967(1967-07-20) (56 років)
  СРСР
Зріст 182 см
Вага 82 кг
Громадянство  СРСР
Позиція нападник, півзахисник
Інформація про клуб
Поточний клуб завершив виступи
Юнацькі клуби
ДЮСШ Лієпая
Професіональні клуби*
Роки Клуб І (г)
1983-1988 СРСР «Звейнієкс» (Лієпая) 74 (23)
1989 СРСР «Даугава» (Рига) 8 (0)
1990 СРСР «Олімпія» (Лієпая) 19 (1)
1991 СРСР «Пардаугава» (Рига) 19 (3)
1992 Латвія «Олімпія» (Лієпая) 6 (1)
1992-1993 Україна «Волинь» (Луцьк) 6 (0)

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Сергій Олександрович Говоруха (нар. 20 липня 1967) — радянський та латвійський футболіст, що грав на позиції нападника та півзахисника. Відомий насамперед виступами за низку латвійських футбольних клубів. В Україні відомий за виступами у вищій лізі за футбольний клуб «Волинь».

Клубна кар'єра

Сергій Говоруха розпочав заняття футболом у Лієпайській міській ДЮСШ. Футбольну кар'єру розпочав у місцевій футбольній команді «Звейнієкс», яка на той час виступала у другій лізі. У команді Говоруха грав протягом шести років, відзначався непоганою результативністю, відзначившись у 74 зіграних матчах 23 забитими м'ячами.

Успішна гра нападника лієпайської команди не залишилась непоміченою тренерським складом найсильнішої на той час команди Латвії — «Даугави», що на той час грала у першій союзній лізі. У 1989 році Сергій Говоруха став гравцем ризької команди. Проте в основний склад команди новачок рижан не зумів пробитися, зіграв лише 8 матчів без забитих м'ячів. Та й сам клуб цього року виступив вкрай невдало, і зайняв передостаннє місце в лізі[1], що призвело до вильоту команди з першої ліги. Говоруха повернувся до лієпайської команди, яка встигла змінити назву на «Олімпія», та повернув собі місце в основному складі клубу з третього за величиною міста Латвії.

У 1991 році ризька команда вже під новою назвою «Пардаугава» повернулась до першої союзної ліги, і тренерський склад рижан вирішив знову скористуватися послугами Сергія. Цього разу Говоруха більше потрапляв до основного складу рижан, грав не тільки у чемпіонаті, а й у розіграші Кубка СРСР проти охтирського «Нафтовика».[2] У чемпіонаті Говоруха зіграв 19 матчів, у яких тричі відзначився забитими м'ячами, але ризький клуб цього разу під новою назвою зайняв останнє місце в лізі.[3] Це мало призвести до вильоту рижан з першої ліги, але Радянський Союз розпався, і колишні союзні республіки почали проводити свої власні чемпіонати. Сергій Говоруха повернувся до лієпайської «Олімпії», і грав у її складі у першому чемпіонаті в найвищому дивізіоні Латвії після відновлення незалежності.

Проте цього разу Сергій Говоруха зіграв лише 6 матчів у лієпайській команді, і вирішив прийняти запрошення з України, від луцької «Волині», яка виступала на той час в українській вищій лізі. Він не був першим латвійцем у складі луцької «Волині» (першим став Арманд Зейберліньш), але став першим латвійцем у її складі. який грав уже у чемпіонатах незалежної України.[4] Але у луцькій команді Говоруха не став гравцем основи, зіграв у другому чемпіонаті України лише 6 матчів[5], обмежишись лише виходами на заміну. Після закінчення чемпіонату латвійський футболіст ще грав на першість Волинської області в команді «Луга» (Козлів), після чого припинив виступи на футбольних полях.

Примітки

  1. 1989. Первая лига. Составы команд (рос.)
  2. 1991 рік ЧЕМПІОНСЬКИЙ І… ОСТАННІЙ. Архів оригіналу за 30 грудня 2016. Процитовано 25 травня 2016.
  3. СССР. Сезон — 1991. Первая лига [Архівовано 3 березня 2016 у Wayback Machine.] (рос.)
  4. ФК «ВОЛИНЬ» ПРИГАДАВ ЦІКАВІ МОМЕНТИ ІСТОРІЇ КЛУБУ ЗА 55 ОСТАННІХ РОКІВ
  5. ФК «Волинь» — Статистика

Посилання


}