Датчик ефекту Холла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колесо, що містить два магніти, що проходять повз датчик ефекту Холла
Магнітний толок (1) у цьому пневматичному циліндрі змусить датчики ефекту Холла (2 і 3), встановлені на його зовнішній стінці, спрацювати, коли він повністю втягнеться або витягнеться.
Вентилятор двигуна з датчиком ефекту Холла
Загальновживаний символ ланцюга

Датчик ефекту Холла (або просто датчик Холла) — це пристрій для вимірювання величини магнітного поля. Його вихідна напруга прямо пропорційна напруженості магнітного поля через нього. Тип датчика названий на честь американського фізика Едвіна Холла.[1]

Датчики ефекту Холла використовуються для безконтактного визначення, позиціювання, виявлення швидкості та визначення струму.[2]

Часто датчик Холла поєднується з виявленням порога, тож він діє як перемикач і називається перемикачем. Зазвичай зустрічаються в промислових застосуваннях, таких як зображений пневматичний циліндр, вони також використовуються в споживчому обладнанні; наприклад, деякі комп'ютерні принтери використовують їх для виявлення відсутнього паперу та відкритих обкладинок. Вони також можуть використовуватися в комп'ютерних клавіатурах — застосуванні, яке вимагає надвисокої надійності. Інше використання датчика Холла полягає у створенні MIDI-органних педальних клавіатур, де рух «клавіші» на педальній дошці перекладається як перемикач увімкнення/вимкнення датчиками Холла.

Датчики Холла зазвичай використовуються для вимірювання швидкості обертання коліс і валів, наприклад, для синхронізації запалювання двигуна внутрішнього згоряння, тахометрів та антиблокувальних гальмівних систем. Вони використовуються в вентильних електродвигунах постійного струму для виявлення положення постійного магніту. На зображеному колесі з двома однаково розташованими магнітами напруга від датчика досягає піку у два рази за кожен оберт. Ця схема зазвичай використовується для регулювання швидкості роботи дисководів.

Додатково

  • Baumgartner, A.; Ihn, T.; Ensslin, K.; Papp, G.; Peeters, F.; Maranowski, K.; Gossard, A. C. (2006). Classical Hall effect in scanning gate experiments. Phys. Rev. B. 74: 165426. Bibcode:2006PhRvB..74p5426B. doi:10.1103/PhysRevB.74.165426. {{cite journal}}: |hdl-access= вимагає |hdl= (довідка)

Посилання

  1. Everything You Need To Know About Hall Effect Sensors | RS Components | RS
  2. Ramsden, Edward (2006). Hall-effect sensors: theory and applications (вид. 2, illustrated). Elsevier. ISBN 978-0-7506-7934-3.