Elsevier

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ельзевіри
нід. Elsevier
Тип Компанія
Форма власності приватна компанія з обмеженою відповідальністюd
Галузь Видавництво
Засновано 1880
Штаб-квартира Амстердам і Філадельфія
Продукція Acta Astronauticad
Виторг
Операційний прибуток (EBIT) € 551 млн (2006)[3]
Чистий прибуток
Співробітники
 • 6900 осіб (2008)
Холдингова компанія RELX Groupd
Дочірні компанії
 • Churchill Livingstoned, Saundersd, Knoveld, Current Opiniond, Cell Pressd, Bepressd[5], KeAid, Academic Pressd і Morgan Kaufmann Publishersd
 • Член ORCID[d][6], Verband Deutscher Zeitschriftenverlegerd[7] і GVUd[8]
  www.elsevier.com
  CMNS: Elsevier у Вікісховищі

  Ельзевіри (нід. Elsevier) — одна з найбільших видавничих компаній світу, яка щорічно випускає близько чверті всіх статей, що видаються у наукових журналах. Заснована у 1880 році в Амстердамі (Нідерланди). Назва походить від прізвища родини Ельзевірів, видавців з Нідерландів (Lodewijk Elzeverius, Elzevier). Тепер належить до видавничого холдингу Reed Elsevier.

  Річний оборот у 2008 році холдингу Reed Elsevier становив понад 26 млрд доларів США[9]. За цим показником він займав 340-е місце в списку найбільших компаній світу за версією рейтингу FT 500. Reed Elsevier представлений також в рейтингу FT 500 у своїй галузі (Media), перебуваючи на сьомій позиції за розмірами ринкової капіталізації[10].

  Elsevier є провідним у світі комерційним видавцем науково-технічної інформації, випускає понад 2000 наукових журналів і надає доступ до 9,5 мільйонів наукових статей на своєму електронному інтернет-порталі ScienceDirect. Elsevier випускають такі наукові журнали як The Lancet з медицини та Cell з біології та підручник з анатомії Анатомія Грей[11].

  Водночас є думка, що Elsevier діє проти проекту Відкрита наука (Open Science), розробленого в Євросоюзі.[12]

  Примітки[ред. | ред. код]

  Див. також[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]