Брейнтрі (Ессекс)
Брейнтрі
Координати 51°52′41.160000100012″ пн. ш. 0°32′58.2000001″ сх. д. / 51.87810° пн. ш. 0.54950° сх. д.
|
Брейнтрі — місто в Ессексі, Англія. Основне поселення району Брейнтрі, воно розташоване у 16 км на північний схід від Челмсфорда і у 24 км на захід від Колчестера. Згідно з переписом населення 2011 року, у місті проживало 41 634 мешканці, тоді як у міському районі, до якого входять Великий Нотлі, Рейн та Хай Гаррет, проживало 53 477 жителів.
Брейнтрі виріс сусідньо з кількома навколишніми населеними пунктами. Власне Брейнтрі лежить на річці Брейн та на південь від Стейт-стріт, римської дороги від Брахінга до Колчестера, тоді як Бокінг лежить на річці Блеквотер і на північ від дороги. Їх іноді називають разом Брейнтрі та Бокінг[1] і 1 квітня 1934 року вони утворили цивільну парафію з такою назвою[2] яка в даний час є неприходською.[3]
На честь Брейнтрі були названі міста Брейнтрі, штат Массачусетс, і Брейнтрі, штат Вермонт, в США.
Етимологія
Походження назви неясне. Брейнтрі також називали Brantry та Branchetreu у Книзі Страшного Суду. Іншу варіацію можна побачити в різних середньовічних латинських юридичних записах, де вона виглядає як «Branktre».[4] У багатьох ранніх американських колоніальних документах його називають Бранктрі.
Одна з теорій полягає в тому, що оригінальна назва означала «дерево Бранока» (Branoc's tree). Інша теорія полягає в тому, що назва походить від поселення Рейн, який зазнав розквіт у нормандські часи. Третя теорія полягає в тому, що назва означає «поселення біля річки Бран або Брейнт». Назва «Брейнт» добре засвідчена як назва річки у Великій Британії; є річка з такою назвою в Енглсі, і можна припустити, що це була також назва Блекуотера в досаксонські часи, хоча кельтська назва «Бран» також широко використовується для річок. Суфікс tre — розповсюджений суфікс кельтського походження, який широко зустрічається в Уельсі та Корнуолі, але також зазначається в інших назвах міст, таких як Давентрі, із значенням спочатку ферми чи поселення, а згодом міста. [ <span title="This claim needs references to reliable sources. (September 2020)">цитування потрібно</span> ]
Історія
Брейнтрі виник понад 4000 років тому як невелике село. Люди в період бронзової та залізної доби будували будинки в нижній частині міста, біля річки Брейн. Пізніше ця територія була заселена саксами, які окупували місто після відходу римлян і назвали римську дорогу Стейн-стріт (тобто кам'яною дорогою), як вона і досі зветься. [ <span title="This claim needs references to reliable sources. (September 2020)">цитування потрібно</span> ]
Римська навала
Коли римляни вторглися у Британію, вони побудували дві дороги; на стику цих доріг виникло поселення, яке згодом було покинуто, коли римляни покинули Британію.[5] Місто було зафіксовано в Книзі Страшного Суду 1086 року, де його назвали Branchetreu, і воно займало 30 акрів (12 га) у володінні Річарда, сина графа Гілберта.[6] Паломники використовували місто як зупинку, через що місто зростало і отримало від єпископа Лондона статут ринковго міста в 1190 р.
Торгівля фламандським сукном
Ще в 14 столітті Брейнтрі переробляв і виготовляв вовняну тканину, якою активно торгував до кінця 19 століття. Місто процвітало з 17 століття, коли фламандські іммігранти прославили місто своєю торгівлею вовняними тканинами.[5] Вони покращили місцеві методи виробництва, і основні ринки для виробництва в районі Брейнтрі знаходились переважно за кордоном, особливо в Іспанії чи Португалії. У 1665 р. Велика чума вбила 865 людей, коли населення міста складало цілком лише 2300 чоловік.
Виробництво шовку
Торгівля вовною згасла на початку 19 століття, і Брейнтрі став центром виробництва шовку, коли Джордж Курто відкрив у місті шовкоробню.[5] За ним пішли інші, в тому числі Warner & Sons .[7] Наприкінці 19 століття Брейнтрі був процвітаючим сільськогосподарським та текстильним містом, і йому було вигідно залізничне сполучення з Лондоном. Багата сім'я Курто мала сильний вплив на місто, підтримуючи плани багатьох громадських будівель міста, таких як ратуша[8] та сквери, створені в 1888 році Про вплив міста на текстильну ткацьку промисловість згадують сьогодні в Архіві текстилю Уорнера та в музеї Брейнтрі.
Примітки
- ↑ For example The Braintree & Bocking Constitutional Club, The Rotary Club of Braintree and Bocking, Braintree and Bocking United, Braintree and Bocking Civic Society, Braintree & Bocking Community Association.
- ↑ Braintree and Bocking CP. Vision of Britain. Процитовано 22 березня 2016.
- ↑ BRAINTREE REGISTRATION DISTRICT. UKBMD. Процитовано 18 серпня 2018.
- ↑ Plea Rolls of the Court of Common Pleas; National Archives; CP 40/837; http://aalt.law.uh.edu/AALT2/E4/CP40no837/bCP40no837dorses/IMG_0440.htm; third entry, where William Clarke, a chapman, lived.
- ↑ а б в Jarvis, Joanne (January 2009). Braintree is reborn. Essex Life. Archant.
- ↑ Ann Williams, ред. (2003). The Domesday Book: A Complete Translation. London: Penguin Classics. ISBN 0-14-143994-7.
- ↑ staff (8 квітня 2010). The Warner Silk Mill in Braintree. Essex Life. Процитовано 22 липня 2014.
- ↑ Town hall history. Архів оригіналу за 30 August 2012. Процитовано 19 серпня 2013.