Челмсфорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Штаб-квартира компанії «Britvic»

Челмсфорд ((англ.)) — місто та однойменний район статусу «сіті» в Англії, адміністративний центр церемоніального неметропольного графства Ессекс. Населення 169 500 чоловік (2001).

Історія[ред. | ред. код]

З 1086 року місто було відоме під ім'ям Celmeresfort, а в 1189 році його перейменували в сучасний Chelmsford.

У 1516 році Генріх VIII купив ділянку з існуючою будовою на північ від Челмсфорда і побудував Палац Больє.

У 1797 році в садибі «Хайлендс Парк» на південний захід від Челмсфорда працював відомий ландшафтний архітектор, Хамфрі Рептон.

У кінці XIX століття поряд з Челмсфордом було виявлено англо-саксонское поховання XVII століття, усі знахідки зберігаються у Британському музеї. У похованні покояться багато жертв «головного мисливця на відьом» Метью Хопкінса. Передбачувані «відьми» проводили свої останні дні в ув'язненні, були засуджені і страчені за звинуваченням у чаклунстві.

Спочатку Челмсфорд був сільськогосподарським і торговим містом. Промисловим центром він став в XIX столітті.

В 1898 році у місті запрацював перший у світі завод, що випускає радіостанції. Була створена компанія, названа пізніше Marconi Company. У червні 1920 року на заводі Марконі прозвучала перша радіопрограма, що передала в ефір спів знаменитої виконавиці Неллі Мельба.

Під час Другої світової війни через місто проходила лінія оборони GHQ Line що складається з 400 дотів, 100 з яких існують і до цього дня. В цей час Челмсфорд був важливим центром легкої військово-інженерної промисловості. Район був сформований 1 квітня 1974 року з міста Челмсфорд та Челмсфордскього сільського району.

14 березня 2012 року Челмсфорд разом з містами Сент Асеф і Перт отримав статус «Сіті» на честь святкування діамантового ювілею вступу на престол королеви Єлізавети II.

Географія[ред. | ред. код]

В районі Челмсфорд знаходяться два міста — основне поселення в місті Челмсфорд у центрі та Південний Вудхєм Ферерс на північному сході.

У 18 кілометрах на південь від Челмсфорда знаходиться місто Базілдон, з населенням яке перевищує 180 000 чоловік. В 24 кілометрах на північ – місто Брейнтрі з населенням понад 40 000 чоловік. Східніше — місто Молдон з населенням понад 15 000 чоловік.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат м’який, вологий. Середня річна температура коливається від +9С° до +11С°

Економіка[ред. | ред. код]

В Челмсфорді знаходиться штаб - квартира компанії «Britvik». Заснована у 1948 році та в наш час займає друге місце у Великій Британії за обсягами виробництва безалкогольних напоїв.

Транспорт[ред. | ред. код]

Челмсфорд зв’язаний залізницею зі станцією метро «Вулиця Ліверпуль» у Лондоні. Цей напрям обслуговує компанія «Greater Anglia».

Автострада «А12» проходить через Челмсфорд, зв’язуючи Лондон з Грейт-Ярмутом, Брентвудом та Колчестером. «А130» з’єднує місто з Уікфордом.

Регулярні автобусні перевезення забезпечують зв’язок з аеропортом Станстед та містами Саутенд – он – Си та Харлоу.

У місті дуже розвинений громадський транспорт, це робить Челмсфорд ідеальним для відвідування туристами з довколишніх районів.

Культура[ред. | ред. код]

У 1979 році у тюрмі Челмсфорда був знятий повнометражний фільм під назвою «Porridge».

У Челмсфорде з 1996 року в передостанній уїкенд серпня проходить музичний фестиваль популярної музики "V Festival".

Освіта[ред. | ред. код]

У 1551 році на базі католицької школи в Челмсфорді була відкрита "Гімназія Едуарда VI", яка працює й до цього дня. Школа мистецтв, заснована в 1858 році, була перетворена спочатку в політехнічний інститут, а після отримання університетського статусу навчальний заклад змінив назву на Anglia Ruskin University. Зараз це один з найбільших університетів Східної Англії, що налічує близько 30 000 студентів.

Спорт[ред. | ред. код]

Футбольний клуб «Челмсфорд Сіті» заснований у 1938 році. В наш час виступає в Південній Конференції.

«Крікетний клуб графства Эссекс» заснований в 1876 році і шість разів за свою історію вигравав «Чемпіонат Графств».