Ессекс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Ессекс
Flag of Essex.svg
Essex UK locator map 2010.svg
Географія
Статус Церемоніальне і (дрібніше) неметропольне графство
Регіони Англії Східна Англія
Площа
- Загальна 11-е місце в Англії
3670 км2
- Адміністративна 11-е місце в Англії
3465 км2
Адміністративний центр Челмсфорд
ISO 3166-2 GB-ESS
Код ONS 22
NUTS 3 UKH33
Демографія
Населення 1 688 400
Місце в Англії 6-е
Густота 460 на км2
Адм. нас. 1,376 400
Місце в Англії 2-е
Етнічний склад 96.8% білих
1.2% вихідців із Південної Азії
Райони
Essex Ceremonial Numbered.png
 1. Гарлоу
 2. Еппінг Форест
 3. Брентвуд
 4. Бейзілдон
 5. Касл Пойнт
 6. Рочфорд
 7. Мелдон
 8. Челмсфорд
 9. Аттлсфорд
 10. Брейнтрі
 11. Колчестер
 12. Тендрінг
 13. Таррок (Єдиний адм. округ)
 14. Саутенд-он-Сі (Єдиний адм. округ)
Commons-logo.svg Ессекс у Вікісховищі

Е́ссекс (Е́секс, англ. Essex, МФА [ˈɛsɨks]) — графство на сході Англії. Входить до складу регіону Східна Англія. Адміністративний центр — Челмсфорд.

Географія[ред.ред. код]

Загальна площа території 3670 км² (11-те місце); територія адміністративної області — 3465 км² (також 11-те місце). На південному заході Ессекс межує з Великим Лондоном, на заході — з графством Гартфордшир, на півночі — з графствами Кембриджшир і Суффолк, на півдні — з графством Кент.

У південно-західній частині Ессекса знаходиться частина старого лісового масиву Еппінг-Форест, вперше згаданого в XVII столітті, який дав назву одному з районів графства.

Економіка[ред.ред. код]

Найзначніша частина місцевої економіки — сфера послуг, але промисловість і сільськогосподарський сектор також присутні.

Індустрія сконцентрована на півдні графства, більша частина його територій віддана під сільське господарство. Серед промислових центрів можна виділити місто Харлоу — великий центр виробництва електроніки, який також спеціалізується на наукомісткій галузі та фармацевтиці; Брентвуд, у якому розташовується європейська штаб-квартира компанії Ford Motor Company; Лохтон, у якому друкують британські та іноземні банкноти; Челмсфорд, колишній значущий центром електроніки з початку існування індустрії, де тепер розташовано безліч фінансових і страхових компаній, а також знаходиться штаб-квартира виробника безалкогольних напоїв Britvic. Але панівне становище в графстві займають дрібномасштабне виробництво і сфера послуг. У Колчестері розташовані частини британської армії, що стимулює місцеву економіку. У Турроці знаходиться один з перших в Англії позаміських торгових центрів — Lakeside, популярність якого не згасає, незважаючи на суперництво з комплексом Bluewater і завантаженістю найближчій автотраси — М25.

Спорт[ред.ред. код]

У графстві є кілька футбольних команд, проте ніхто з них ще жодного разу не потрапляв в прем'єр-лігу. Також є команди з реслінгу, спідвею, хокею, але всі вони змагаються тільки на регіональному рівні.

Персоналії[ред.ред. код]