Кичера (ансамбль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 18:41, 15 лютого 2022, створена Yakudza (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 83.30.151.53 (обговорення) до зробленого Yukh68)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ансамбль пісні і танцю «Кичера»
Ансамбль Кичера на Карпаському конгресі у Сяноку.
Ансамбль Кичера на Карпаському конгресі у Сяноку.
Основна інформація
Жанр фольклор
Роки 1991 - дотепер
Країна Польща
Місто Легниця
Мова українська мова, лемківський діалект
Склад Юрій Старинський (художній керівник)
kyczera.eu

Ансамбль пісні і танцю «Кичера» — лемківський фольклорний ансамбль з міста Легниця, Польща. Ансамбль був заснований 1991 року Юрієм Стажинським, який є художнім керівником колективу. Ансамбль «Кичера» складається з молодих лемків з Нижньої Сілезії, чиї родини були насильно переселені під час операції «Вісла» (1947). Колектив колектив нараховує близько 60 артистів: танцюристів, співаків та музикантів. Ансамбль здобув популярність не лише в Польщі але й за її межами. Регулярно виступає в Україні, Боснії та Герцеговині, Хорватії, Франції, Німеччині, Угорщині, Італії, Португалії, Словаччині, Румунії, Мексиці, Перу, Коста-Риці[1]. У репертуарі ансамблю народні лемківські пісні, традиційні лемківські танці та обрядові дійства[2].

Ансамбль базується в місті Легниця в Центрі лемківської культури, в якому також розміщуються також лемківський музей, бібліотека та головний офіс «Стоваришіння лемків».

Ансамбль «Кичера» є головним організатором Міжнародного фольклорного фестивалю національних і етнічних меншин «Сьвіт під Кычером», що проходить щороку у Польщі[3][4]. В рамках фестивалю 2009 була проведена міжнародна наукова конференція «Лемки — останні могікани Європи?» [5]

Дискографія

  • «Цне мі ся за тобов» CD Польща 1998.[6]
  • За горами за лісами CD Польща 2003. [7]
  • Лемко я си, лемко... CD Польща [8]

Примітки

  1. Заброварний, С. ЛЕҐНІЦА. Енциклопедія сучасної України.
  2. Горбал, Богдан. “Кичера,” ансамбль пісні і танцю. Світова академія карпато-русинської культури. Архів оригіналу за 10 серпня 2017. Процитовано 9 серпня 2017.
  3. Мушинка, Микола. У Курові на Бардіївщині відбувся Міжнародний фестиваль національних меншин. Закарпаття Онлайн. Процитовано 03 липня 2013р.
  4. Чорнописький, Ігор. УКРАЇНСЬКІ ФЕСТИВАЛІ НА ЛЕМКІВЩИНІ. Чорноморські новини. Архів оригіналу за 9 серпня 2017. Процитовано 9 серпня 2017.
  5. Гук, Богдан. ЯРИ й кичери лемківської конференції. Наше слово. Процитовано 23 липня 2009.
  6. CD of the Lemko Ensemble "Kychera ".
  7. Кичера. Пісні лемків. За горами, за лісами.
  8. Kyczera LEMKO JA SY, LEMKO... folk.pl.

Література

Посилання