Монумент Матері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 05:21, 18 лютого 2022, створена CommonsDelinker (обговорення | внесок) (Вилучив файл Опис_монументу.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Fitindia. Причина: No permission since 10 February 2022.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Монумент Матері (с. Старе, Бориспільського р-н, Україна)

Монумент Матері (с. Старе, Бориспільський р-н)

Дата відкриття 30 вересня 2017 року[1]


З метою патріотичного виховання дітей та важливості ролі матері в українському суспільстві як жінки, яка дає життя поколінням та залишається символом рідного краю та Батьківщини, в суспільстві виникає потреба до символів, монументів, які формують стержень молодого українця, його повагу до старшого покоління, землі, яка дала йому дорогу в життя та виховала його як особистість.  

Файл:Освячення Монументу Матері.jpg
30 вересня 2017 р оку — Відкриття Монументу Матері Освячення Монументу Матері
Файл:Відкриття Монументу Матері, хор .jpg
30 вересня 2017 року — Відкриття Монументу Матері Хор « Осіннє золото»

Автором та меценатом проекту є Ніжинський Сергій Сергійович, ініціативу якого підтримали громадські організації «ПАТРІОТ» на чолі з Миколою Ярославовичем Голомшою[2] та «Союз експертів по боротьбі з корупцією»[3], що було схвалено державними структурами, як частину культурної спадщини.

Заручившись підтримкою та допомогою місцевого голови Старинської сільської ради Макаренко Валерія Миколайовича вдалося реалізувати даний проект.[4] 

Образ монументу вибраний неспроста, адже саме образ матері (бабусі) як жінки, яка зустрічає своїх дітей в рідному краю, та якому уродженець зобов'язаний, повинен завжди пам'ятати та бути вірним до кінця свого життя. Саме батьки завжди зустрічають та очікують своїх дітей чи то з війни, чи то з роботи, чи із-за кордону, але очікують і завжди чекають вдома.  

Файл:Відкриття Монумента Матері, дитячий виступ.jpg
30 вересня 2017 року- Відкриття Монумента Матері дитячий виступ

Даний монумент повинен стати одним із небагатьох символів с. Старе, з яким будуть асоціюватись свята День Матері, 8-березня, День вчителя, День Ангела, Св. Богородиці та інші. Діти зі школи можуть відвідувати та покладати квіти, приходити особисто з батьками, декламувати українських письменників. Таким чионом вже в ранньому віці в дітей укріпляється бажання допомагати батькам, любити їх, адже саме сім'я є запорукою успіху дитини в майбутньому.  

Образ жінки на Монументі Матері скопійовано з  мешканки села Старе Бориспільського району, нині вже померлої, Бойко Єфросинії  Сидорівни, яка проживала недалеко від в'їзду до села по вул. Партизанській  та саме на цьому перехресті чекала своїх дітей з м. Києва. Будучи інвалідом, переживши війну та важке життя, як і більшість українських жінок, вона самотужки збудувала першу хату на хуторі «Гора», працювала на Старинському цукровому заводі.  

Кожен  уродженець свого краю, в'їжджаючи до села, повинен задуматись та запитати себе, який його особистий внесок  та що він  зробить у майбутньому для свого рідного краю.   Цей Монумент є мотивацією та символом мешканців  для розвитку села та усвідомлення заради кого ми живемо у цьому буденному житті.

Примітки

  1. Под Киевом открыли первый в Украине памятник матери | Политические новости Украины — Politica.com.ua. politica.com.ua (ru-RU) . Процитовано 6 жовтня 2017.
  2. Мирослав Котвицкий. www.facebook.com (укр.). Процитовано 6 жовтня 2017.
  3. (shp.com.ua), Design Studio SHP. Новини та публікації. sek.org.ua. Архів оригіналу за 7 жовтня 2017. Процитовано 6 жовтня 2017.
  4. Ukraine, Izvestia. Под Киевом открыли первый в Украине памятник Матери. izvestia.kiev.ua. Процитовано 6 жовтня 2017.