Аркове кріплення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:23, 11 листопада 2012, створена DixonDBot (обговорення | внесок) (Зняття категоризації шаблоном "МГЕ"; косметичні зміни)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
З'єднання рам та їх елементів

Кріплення аркове (рос. крепь арочная, англ. arch timbering, arched support, нім. Bogenausbau m) — кріплення рамне, яке складається з окремих арок (металевих, залізобетонних, змішаних), що встановлюються перпендикулярно до поздовжньої осі гірничої виробки на відстані 0,3…1,2 м. Кожна арка складається з окремих ланок (від двох до п’яти), які поєднуються жорсткими, шарнірними, або податливими вузлами. Тримальні елементи сталевого податливого кріплення виконують із взаємозамінних жолобчатих профілів. Їх вага в типових конструкціях становить 19, 22, 27, або 33 кг/м. Важливими елементами К.а. є міжрамні огорожі та стяжки, які забезпечують об’єднання рам в просторову систему та захист від обрушення порід між окремими арками. Тримкість рами у податливому режимі становить 150-200 кН, у жорсткому до 300 кН.


Кріплення арки поділяють на податливе та жорстке. Перше застосовується у гірничих виробках зі значним зміщенням гірських порід. Друге — у виробках з постійним гірничим тиском.

Література