Бреста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:07, 7 березня 2021, створена Ата (обговорення | внесок) (оформлення картки)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бреста
Вид Бегемот звичайний
Стать самиця
Народження 1958
Мюнхен, ФРН
Смерть 23 травня 2016
Київ, Україна
Хазяїн Київський зоопарк

Бегемо́т Бре́ста (1958, Мюнхен, ФРН — 23 травня 2016, Київ, Україна) — бегемотиха, що мешкала у Київському зоопарку з 1973 по 2016 рік. Станом на 2016 рік була найстарішим бегемотом світу.

Життєпис

Бреста народилася у Мюнхенському зоопарку[1] в 1958 році, звідки її зовсім маленькою перевезли до Ленінграду. На початку 1970-х в Леніградському зоопарку зібралися зносити стару дореволюційну будівлю і Бресту та її «нареченого» Алмаза віддали на перетримку до Київського зоопарку. Втім, як з'ясувалося пізніше, Київ став для них рідною домівкою назавжди. У 1985 році самець помер, а Бреста залишилася одна.

Бегемотиха завжди мала доброзичливий, врівноважений та дещо флегматичний характер. В 2013 році, у віці 55 років, Бреста отримала звання найстарішого бегемота в світі (в неволі бегемоти зазвичай живуть близько 40-45 років). Втім, вік давав про себе знати і сильно позначився на здоров'ї тварини. Останніми роками Бресті, що хворіла на старечий остеоартроз, було все важче пересуватися і більшість часу вона проводила під водою, виринаючи лише заради їжі. 23 травня 2016 року Бреста померла уві сні від старості.

Цікаві факти

  • Своє ім'я Бреста отримала випадково. При перетині кордону з СРСР на митниці міста Берестя, де проходило оформлення документів, виникла потреба записати ім'я бегемота. Спільними зусиллями вирішили найменувати її на честь міста-героя Берестя (Бреста).

Примітки

  1. Також побутує інформація, що Бреста народилася в Ленінградському зоопарку, однак це не відповідає дійсності.

Посилання

  • Бреста пережила всех бегемотов мира благодаря здоровой диете (рос.) . «Комсомольская Правда в Украине». Процитовано 21 лютого 2017.
  • В Киевском зоопарке умерла самая старая бегемотиха в мире (рос.) . «Комсомольская Правда в Украине». Процитовано 21 лютого 2017.