Дворучки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:08, 8 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Дворучки — біологічна група сортів та видів сільськогосподарських рослин, що розвиваються при осінньому посіві як озимі, а при весняному — як ярі.

Термін «Дворучки» виник за часів трипілля, коли кожне поле називалося «рукою», а дворучки вирощували на двох полях. Дворучки широко поширені як серед дикорослих, так і серед культурних рослин (жито, пшениця, ячмінь, горох, вика, льон, овочеві культури, багаторічні трави та ін.)[1]. Господарська цінність дворучок — можливість у випадку несприятливої осені переносити посів на весну, а навесні — підсівати до розріджених осінніх посівів насіння того ж сорту. Дворучки відрізняються гарною зимостійкістю і стійкістю до грибкових хвороб.

Дворучки в Україні

Сорти дворучок ячменю за останні роки набули широкого розповсюдження, і на сьогодні є достатній науковий і виробничий досвід з їх вирощування. За останні роки селекційними установами України та Росії ведеться досить результативна робота по створенню сортів пшениць дворучок, декілька з них занесені в «Державний реєстр сортів рослин поширених в Україні», але недостатньо даних про вирощування їх в нашій зоні, особливо при посіві у весняні строки.

Примітки

  1. Е. Г. Филиппов, А. А. Донцова. Особенности селекции сортов — двуручек ячменя // Зерновое хозяйство России. № 2 2013. {{ISSN|2079-8733}} (рос.). Архів оригіналу за 7 січня 2017. Процитовано 7 січня 2017.

Джерела

Посилання

Література

  • Федоров, А. К. Что вы знаете о растениях двуручках?/А. К. Федоров. — М.: Московский рабочий, 1975. — 64 с. (рос.)