Декрет проти комунізму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:17, 12 грудня 2021, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (виправлення дат)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Декрет проти комунізму — декрет Верховної Священної Конгрегації Священної Канцелярії від 28 червня (1 липня) 1949 року (затверджений папою Пієм XII, опубліковано у виданні AAS[1] 41 (1949) 334)[2], яким було формально проголошено відлучення віруючих від Римо-Католицької церкви за прийняття комуністичного вчення та його пропаганду, за членство в комуністичній партії, співпрацю з нею, за читання і поширення її преси[3], на тій підставі, що комунізм являє собою «матеріалістичне та антихристиянське вчення», а комуністичні лідери «і вченням, і діями ворожі до Бога, до істинної релігії і до Церкви Христової»[4].

Сучасний стан

Документ зберігає свою силу до сьогодні. Він був підтверджений в 1962 році папою римським Іоанном XXIII, який відлучив лідера кубинської революції Фіделя Кастро від церкви за атеїстичну політику на Кубі[5][неавторитетне джерело][6][неавторитетне джерело].

Примітки

  1. AAS — «Acta Apostolicae Sedis», нерегулярне періодичне видання, виходить у Ватикані, публікує оригінальні тексти найважливіших документів Ватикану, зазвичай латинською мовою
  2. Angelus Online. Архів оригіналу за 9 листопада 2007. Процитовано 12 квітня 2010.
  3. Григулевич И. Р., Папство после Пия IX (Вместо послесловия). Лозинский С. Г., История папства, М., 1961
  4. Російська версія декрету на сайті Православної Католицької Церкви Одеси
  5. Кастро Фідель. Lenta.ru. Лентапедія
  6. Кастро Рус Фідель. Вести.ru. Вести-Досье

Посилання