Зелена черепаха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:27, 14 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелена черепаха

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Зауропсиди (Sauropsida)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Підряд: Морські черепахи (Chelonioidea)
Родина: Морські черепахи (Cheloniidae)
Рід: Зелена черепаха (Chelonia)
Вид: Зелена черепаха
Chelonia mydas
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
Geochelone elephantopus
Посилання
Вікісховище: Chelonia mydas
Віківиди: Chelonia mydas
ITIS: 173833
МСОП: 4615
NCBI: 8469
Fossilworks: 173399

Зелена черепаха (Chelonia mydas) — велика морська черепаха родини Cheloniidae, єдиний представник свого роду (Chelonia)[2]. Її ареал включає тропічні та субтропічні моря світу, із двома окремими популяціями в Атлантичному і Тихому океанах. Колір черепахи, що дав їй назву, є результатом жиру, відкладеного під панциром, проте колір не обов'язково зелений, точніше оливково-зеленого забарвлення, але й часто темно-коричневого, з жовтуватими та білими плямами й смугами[3].

Цей вид зараз знаходиться під загрозою та занесений до списку видів під охороною як МСОП, так і СІТЕС, полювання та торгівля нею заборонені в більшості країн світу. Крім того, багато країн охороняють місця гніздування цієї черепахи на території своєї юрисдикції. Проте, вид залишається в небезпеці через полювання в деяких країнах, зокрема браконьєрське, перш за все через велику кулінарну цінність м'яса та яєць цієї тварини. Забруднення океанів також впливає на чисельність популяції. Крім того, багато черепах гинуть у результаті потрапляння до риболовних сіток, а інші не мають можливості для розмноження через скорочення зручних для цього територій[4].

Галерея

Примітки

  1. Seminoff, J.A. (Southwest Fisheries Science Center, U.S.) (2004). Chelonia mydas: інформація на сайті МСОП (версія 2004) (англ.) 30 квітня 2004
  2. Chelonia mydas. ITIS. 2007. Архів оригіналу за 3 жовтня 2008. Процитовано 1 серпня 2008.
  3. Черепаха зелёная, или суповая (Chelonia mydas). Живые существа.
  4. UNEP-WCMC. Chelonia mydas. UNEP-WCMC Species Database: CITES-Listed Species. United Nations Environment Programme - World Conservation Monitoring Centre. A-301.003.002.002. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 1 серпня 2008.