Хвилювання (Сімак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:18, 24 січня 2019, створена Олюсь (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Літературний твір |Назва = Хвилювання |Назва мовою оригіналу = {{lang-en|Worrywart}} |З...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хвилювання
англ. Worrywart
Жанр науково-фантастичне оповідання
Автор Кліффорд Сімак
Мова англійська
Опубліковано 1953

«Хвилювання» (англ. Worrywart) — науково-фантастичне оповідання Кліффорда Сімака, вперше опубліковане журналом «Galaxy Science Fiction» в вересні 1953 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Чарлі Портер працював помічником редактора в «Дейлі таймс», він коректував усі новини перед публікацією. Він став непокоїтись через дивну череду неймовірних подій. Спочатку в Юті зазнав аварії пасажирський літак і рятувальники знайшли його уламки, а потім виявили всіх пасажирів повністю неушкодженими. Потім головний приз перегонів завоював явний аутсайдер. А потім дівчинка хвора смертельною недугою і в якої не було шансів вижити, одужала сама по собі. А ще собака, якого завалило камінням у печері через декілька днів прийшов додому самостійно.

Чарлі виявив, що у всіх історій є спільна риса — до них була прикута увага преси і в них був затянутий фінал. Отже події які могли відбутись з майже нульовою імовірністю почали відбуватись часто.

Чарлі згадав одне корреспондентське повідомлення з курортного містечка у Вісконсині: батько інваліда Купера Джексона, прикованого до ліжка із трьох років, стверджував, що хлопець може передбачати події. Чарлі взяв відпустку і вирішив поговорити з Купером. Купер останнім часом почав поправлятись і тепер гуляв самостійно. Дізнавшись, що Чарлі працює в газеті, Купер почав розпитувати його про останні новини. Натомість Чарлі дізнався, що Купер з дитинства захоплювався науковою фантастикою, а потім переключився на газети і журнали. Дізнаючись новини, він одразу бажав, щоб щось відбулось.

Лікар розповів Чарлі, що Купер колись нафантазував собі космічний корабель і подорож до інших зірок, тоді якісь троє невідомих істот приєднались до створення його фантазії і вони потоваришували. Після цього Купер почав одужувати. І взяв за мету зробити світ кращим.

Аналізуючи порятунок пасажирів літака, Чарлі зрозумів, що Купер може переміщуватись назад в часі і змінювати події там.

Лікар повідомив, що Купер накупив журналів наукової фантастики, щоб обміркувати ідеї покращення світу, після чого безслідно зник. Чарлі почав читати свіжі твори наукової фантастики і перелякався, бо в одному з них йшлося про відвернення світової війни ліквідацією електрики. Знаючи брак практичного досвіду Купера, Чарлі побоювався, що той може не обмежитись відміною відкриття електрики, а відміною електромагнетизму цілком як однієї з чотирьох фундаментальних взаємодій.

З того часу у Чарлі з'явилось хвилювання, що коли раптово погасне його лампа для читання, це може означати кінець Всесвіту.

Посилання[ред. | ред. код]