Acromyrmex

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:29, 12 червня 2021, створена Alessot (обговорення | внесок) (виправлено посилання на статтю)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Acromyrmex

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Перетинчастокрилі (Hymenoptera)
Родина: Мурахи (Formicidae)
Підродина: Мирміцини (Myrmicinae)
Триба: Attini
Рід: Acromyrmex
Mayr 1865
Види

32, див. текст

Посилання
Вікісховище: Acromyrmex
Віківиди: Acromyrmex
EOL: 32565
ITIS: 574019
NCBI: 64782

Acromyrmex — рід мурах з підродини мирміцин (Myrmicinae). Містить 32 види. Належить до групи мурах-листорізів.

Поширення

Представники роду поширені в Центральній і Південній Америці та на островах Карибського регіону.

Опис

Стеблинка між грудкою і черевцем складається з двох члеників: петіолюса і постпетіолюса (останній чітко відділений від черевця), жало розвинене, лялечки голі (без кокона).

Спосіб життя

Ці мурахи вирізняються симбіозом з грибами Leucocoprinus з родини Agaricaceae, що вирощуються в мурашниках на основі пережованої листової маси. При цьому виник чотиристоронній симбіоз мурах, актиноміцетів і двох видів грибів. Актинобактерія Pseudonocardia допомагає мурашкам боротися з паразитичним грибком Escovopsis.

Різні види мурашок воліють вживати різні види грибів. І тому вони підтримують існування тільки того гриба, який їм необхідний для активного життя. Цариця при заснуванні нової сім'ї бере з собою у підротовій сумці невелику культуру кормового гриба. Робочі мурахи поліморфні, є як дрібні робітники, так і великі солдати з великими головами.

Мурахи-листорізи будують складні гнізда великих розмірів під землею, що характеризуються особливою конструкцією, яка забезпечує підтримку постійних та оптимальних показників вентиляції, вологості повітря та інших умов, що забезпечують вирощування грибів. Глибина підземних приміщень мурашника може сягати п'яти метрів. Вхід, зазвичай, веде до просторої камери, в яку складають подрібнене листя. Там і вирощується гриб. За грибницею доглядають мурахи-робітники. Як правило, вони досить маленького розміру. Мурахи-фуражири, які займаються доставкою листя, більшого розміру. Найбільші особини відповідають за охорону мурашника і доріжок, що ведуть до нього. Доглядом за личинками займаються мурахи-няньки. Вони приносять личинки на грибні плантації і там їх підгодовують. В одному мурашнику може проживати до кількох мільйонів мурах, при чому у великих колоніях може бути декілька цариць.

Види

Acromyrmex striatus

Посилання