ADNOC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ADNOC
Тип державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Галузь нафтова промисловість
Засновано 1971[1]
Засновник(и) Заїд бін Султан Аль Нахайян
Штаб-квартира Абу-Дабі
Продукція нафта
Власник(и) ОАЕ
adnoc.ae
Мапа
CMNS: ADNOC у Вікісховищі

ADNOC (англ. Abu Dhabi National Oil Company; араб. شركة بترول أبو ظبي الوطنية‎) — група газо-нафтовидобувних компаній, яка займає провідне становище в ОАЕ і світі.

ADNOC працює у всіх секторах газової і нафтової індустрії, включаючи добування (буріння на суші і в морі), технічне забезпечення робіт, транспортування танкерами, розподіл нафти і нафтопродуктів. Група компаній ADNOC складається з трьох головних компаній, зайнятих в осн. нафтою (Abu Dhabi Company for Onshore Oil Operations — ADCO, Abu Dhabi Marine Operating Company — ADMA-OPCO, Zakum Development Company — ZADCO), п'яти сервісних компаній, що спеціалізуються на наданні послуг для газової і нафтової індустрії, трьох спільних підприємств для повного використання отриманого газу, двох судноплавних компаній для транспортування сирої нафти і продуктів переробки та компанії по розподілу готової продукції.

Abu Dhabi Company for Onshore Oil Operations (ADCO) — найбільша в північній частині Перської затоки нафтовидобувна компанія. У сфері її діяльності — пошук, буріння, видобуток і експортні операції в еміраті Абу Дабі і на мілководді.

Abu Dhabi Marine Operating Company (ADMA-OPCO) займається розвідкою, розробкою і видобутком нафти та газу на шельфі емірату Абу Дабі і на родовищах Умм Шайф і Закум. Вся видобута нафта і газ транспортується на острів Дас, де знаходяться газо- і нафтосховища компанії, для подальшої переробки, складування і експорту: на острові обладнаний сучасний термінал.

Zakum Development Company — ZADCO), заснована в 1977 році. Займається розробкою найбільшого у світі родовища Верхній Закум, родовищ в Умм аль-Дальх і Сатах. Видобуток здійснюється спільно з ADNOC і Japan Oil Development Company (JODCO).


Джерела[ред. | ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

  1. ROR Data — v1.19 — 2023. — doi:10.5281/ZENODO.7644942