Дрімлюга маньчжурський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Caprimulgus jotaka)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрімлюга маньчжурський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Дрімлюгоподібні (Caprimulgiformes)
Родина: Дрімлюгові (Caprimulgidae)
Рід: Дрімлюга (Caprimulgus)
Вид: Дрімлюга маньчжурський
Caprimulgus jotaka
Temminck & Schlegel, 1845
Підвиди

(Див. текст)

Посилання
Вікісховище: Caprimulgus jotaka
Віківиди: Caprimulgus jotaka
ITIS: 1077362
МСОП: 22725702
NCBI: 1463618

Дрімлюга маньчжурський[2] (Caprimulgus jotaka) — вид дрімлюгоподібних птахів родини дрімлюгових (Caprimulgidae). Мешкає в Азії. Раніше вважалися конспецифічним з великими дрімлюгою.

Довжина птаха становить 24-29 см, розмах крил 186-210 см, вага 77-92 г. Верхня частина тіла чорнувата, поцяткована коричневими і сірими плямками. Під дзьобом охристі "вуса", на горлі з боків білі плями. Нижня частина тіла смугаста. На крилах великі білі плями, крайні стернові пера на кінці білі. У самиць плями на крилах і хвості менші, охристі.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють два підвиди:[3]

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Маньчжурські дрімлюги мешкають в Гімалаях, Південно-Східній і Північно-Східній Азії. Популяції Північно-Східної Азії взимку мігрує до Великих Зондських островів та на Філіппіни. Маньчжурські дрімлюги живуть у вічнозелених і хвойних лісах і рідколіссях, в садах, на полях і плантаціях. Зустрічаються на висоті від 600 до 2445 мнад рівнем моря, місцями на висоті 3300 м над рівнем моря. Живляться комахами, яких ловлять в польоті. Сезон розмноження в Японії триває з кінця травня до початку серпня, в М'янмі з квітня по травень, в Гімалаях з березня по червень, у Південно-Східній Азії з березня по липень. В кладці від 1 до 2 кремово-білих яйця, поцяткованих темними плямами.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Caprimulgus jotaka. Архів оригіналу за 18 листопада 2021. Процитовано 27 квітня 2022.
  2. Caprimulgus jotaka у базі Avibase.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Nightjars, Oilbird, potoos, frogmouths. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 7 квітня 2022. Процитовано 27 квітня 2022.