Carcharhinus porosus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Carcharhinus porosus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Сірі акули (Carcharhinidae)
Рід: Сіра акула (Carcharhinus)
Вид: C. porosus
Carcharhinus porosus
(Ranzani, 1839)

Посилання
Вікісховище: Carcharhinus porosus
Віківиди: Carcharhinus porosus
ITIS: 160340
NCBI: 7810

Carcharhinus porosus — акула з роду Сіра акула родини сірі акули[1]. Інша назва «дрібнохвоста (малохвоста) сіра акула».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 1,5 м, зазвичай — 0,9-1,1 м. Голова невелика. Морда довга, ніс загострений. Очі великі, круглі, з мигальною перетинкою. На верхній губі, у кутах рота, присутні короткі борозни. Рот серпоподібний. на верхній щелепі розташовано 28 робочих зубів, які трикутної форми із зубчастими крайками. Нижня щелепа — 26 робочих вузьких зубів. На нижній щелепі, на відміну від зубів верхньої щелепи, менш зігнуті до кутів рота. Також мають дрібні зубчики та широке коріння. У неї 5 пар коротких зябрових щілин. Тулуб стрункий, веретеноподібний. Грудні плавці відносно невеликі, серпоподібної форми. Передній спинний плавець значно перевершує задній. Він широкий, має форму майже рівнобічного трикутника з тупою верхівкою. Задній спинний плавець низький, широкий, розташовано позаду анального плавця. Хвіст доволі короткий. Хвостовий плавець гетероцеркальний, нижня лопать недостатньо розвинена, верхня лопать дуже довга з виїмкою-«вимпелом».

Забарвлення спини сіре. Черево має білий колір. З боків присутні бліді світлі поздовжні смуги. Іноді кінчики грудних, спинних та хвостового плавця наділені темнішим відтінком за забарвлення спини.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Воліє до прибережних районів, мілини, гирл річок. Легко переносить опріснення морської води. Тримається у придонних шарах води, на глибині до 30-40 м. Утворює значні зграї за статевою ознакою. Живиться морськими сомами, горбанями, камбалами, бичками, кальмарами, восьминогами, креветками, крабами та іншими ракоподібними. загрозу для цієї акули становлять більш великі види тигрових та сірих акул.

Статева зрілість настає у 6 років та при розмірі 70-85 см. Це живородна акула. Вагітність триває 11—12 місяців. Самиця народжує 6—12 акуленят завдовжки 30-35 см. Народження відбувається 1 раз на 2 роки.

Є об'єктом промислового вилову. М'ясо вживається у соленому та сушеному вигляді, його також реалізують у свіжому й замороженому вигляді. Плавці використовуються для виготовлення супу.

Для людини не становить загрози.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає від північного узбережжя Мексиканської затоки до півдня Бразилії; від Каліфорнії уздовж Мексики, Центральної Америки до Перу[1].

Джерела[ред. | ред. код]

  • J.D. McEachran et J.D. Fechhelm, Fishes of the Gulf of Mexico: Myxinformes to Gasterosteiformes, University of Texas Press,‎ 1998 (ISBN 0-292-75206-7), p. 87
  1. а б Carcharhinus porosus. Florida Museum (амер.). 8 травня 2017. Процитовано 14 березня 2023.