Carriage return

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Повернення каретки (англ. Carriage return, CR) — керуючий символ або механізм, який використовується для повернення позиції пристрою до початку рядка. Повернення каретки тісно пов'язане зі зміною рядка (LF, line Feed) і концепціями нового рядка.

Каретка[ред.ред. код]

Каретка є однією з основних частин друкарської машинки. На ній розташовані всі важелі і пристосування, якими оперує друкарка при виконанні роботи. У каретку, на її вал, вставляється папір, який рухається разом з кареткою в строго горизонтальному напрямку справа наліво, що необхідно для отримання рівного друкованого рядка. Щоб літери в рядку розташовувалися на рівній відстані один від одного, каретка після кожного удару по одній з клавіш клавіатури переміщується на одну і ту ж відстань, рівну кроку письма (2,684 мм), і стопориться спеціальним пристроєм[1].

Рух каретки справа наліво здійснюється завдяки дії головної пружини, з'єднаної з кареткою, тягою (тасьма, ремінець, жила). Головна пружина кріпиться на задній стороні машинки. До початку нового рядка, тобто зліва направо, каретка пересувалася рукою в чисто механічних або пізніше автоматично в електричних машинках. Клавіша, яка виконувала цю дію, звичайно позначалася «CR» (англ. carriage return) або знаком «↵» (U +21 B5) для неангломовних.

Комп'ютери і принтери[ред.ред. код]

Вже в 1901 році код Бодо містив окремі знаки повернення каретки і нового рядка.

Функції повернення каретки і переведення рядка були розділені з двох причин:

  • Само по собі повернення каретки надавало можливість друку нового рядка поверх наявного. Це могло бути використано для отримання напівжирного шрифту, підкреслень, знаків під наголосом, закресленого тексту і деяких складових знаків.
  • Механічні друкувальні пристрої були занадто повільні, щоб повертати каретку на той час, поки вони обробляли один знак. Щоб час, вжитий на зміну рядка, не витрачався даремно, повернення каретки завжди проводилося першим, до переведення рядка.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]