Centauro II MGS 120/105

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Centaur II MGS 120/105
Тип винищувач танків
Походження  Італія
Історія виробництва
Розробник IVECO та OTO Melara
Виготовлена
кількість
150
Характеристики
Вага 30 т
Довжина 8,26 м
Довжина корпусу 7,75 м
Ширина 3,38 м
Висота 3,65 м
Екіпаж 4

Броня Сталева броня для захисту куль калібру 12,7 мм та 20 мм. Може бути збільшена за допомогою додаткової броні і плит з активною бронею до 40 мм.
Головне
озброєння
гармата 120/45 мм OTO Melara або 105/52 мм
Другорядне
озброєння
Hitrole mod. L2R, 7,62 мм або 12,7 мм коаксіальний кулемет, 2 зчетверені димові гармати
Двигун дизель IVECO FPT VECTOR 8V
720 кс
Питома потужність 24 кс/т
Операційна
дальність
800 км
Швидкість 105 км/год

Centaur II MGS 120/105 — є новою версією винищувача танків Centauro. Вона має перероблене шасі 8x8 і озброєна більш потужну 120 мм гарматою. Також вона краще захищена і має ряд інших вдосконалень.

Розробка[ред. | ред. код]

Centauro 2 є спільною розробкою IVECO та OTO Melara для задоволення потреб італійської армії. Розробку розпочато у 2010. Перший прототип було представлено у 2015. Вперше машина була представлена публіці у 2016. Італійська армія планує закупити 74 таких машини. Зараз італійська армія використовує всього 300 оригінальних машин вогневої підтримки Centrauro B1, які озброєні 105 мм гарматою.

Centauro 2 призначена для проведення тактичної розвідки, вогневої підтримки бойових підрозділів та для виконання завдань з оборони територій. Вона може супроводжувати конвої і патрулювати дороги. Коли Centrauro 2 буде прийнято на озброєння італійської армії, вона буде нести службу у середніх бригадах разом з ББМ Freccia і схожими бойовими машинами на шасі з колісною формулою 8x8.

Ця машина вогневої підтримки є одною з найкращих у класі. Більшість схожих машин мають шасі з колісною формулою 6x6 і гармату калібром у 105 мм. Існує американська мобільна гарматна система M1128 Stryker з колісною формулою 8x8. Але він також озброєний 105 мм гарматою, тому що корпус не може витримати відбій 120 мм гармати. Є лише кілька демонстраційних зразків з потужною 120 мм гарматою.

Озброєння[ред. | ред. код]

Centauro 2 має таку ж саму вогневу потужність, як і більшість сучасних бойових танків. Вона має башту OTO Melara HITFACT, в якій встановлено 120 мм/L45 гладкоствольну гармату. Ця гармата з високим тиском не має нічого спільного з гарматою Rheinmetall 120 мм, яка встановлена на більшості західних танків. Хоча вона сумісна зі стандартними танковими снарядами НАТО 120 мм. Вона має дуже ефективне дулове гальмо, який значно зменшує відбій. Гармата заряджається новою автоматичною системою заряджання. Боєкомплект зберігається у ізольованому відсіку. Треба відмітити, що 120 мм гармата вже використовувалася на винищувачах родини Centauro. На вимогу замовника на Centauro 2 можно встановити меншу 105 мм/L52 гармату.

Боєкомплект складає 40 снарядів. 12 з них знаходяться у башті. Інші зберігаються у ручній стійці.

Цей винищувач танків використовує БОПС, багатоцільові та інші снаряди. 120 мм БОПС може пробити 600 мм катаної гомогенної сталевої броні на відстані 3000 м.

У башті також встановлено спарений 7,62 мм кулемет (боєкомплект 750 набоїв) та дистанційно-керовану збройну станцію, в якій встановлено 12,7 мм кулемет (400 набоїв). Крім того збройна станція може бути озброєна 7,62 мм кулеметом (1000 набоїв) або 40 мм автоматичний гранатомет (96 набоїв).

Система керування вогнем[ред. | ред. код]

Цей новий винищувач танків має сучасну систему керування вогнем і оптикою останнього покоління. Вона має можливість мисливець-вбивця. Командир має панорамний приціл для пошуку цілей. Після обирання цілі гармата наводиться автоматично, а навідник виконує лише більш точну наводку і стріляє. У цей час командир шукає наступну ціль. Такий метод мисливець-вбивця використовується на всіх сучасних танках. Це дозволяє швидше виявляти та атакувати цілі. Схоже, що ця машина може атакувати ціль через 30 секунд після виявлення.

Захист[ред. | ред. код]

Цей винищувач має зварний сталевий броньовий корпус та алюмінієву башту. У стандартній конфігурації верхня лобова деталь захищає від 20 мм снарядів, а кругова броня захищає від 12,7 мм набоїв і осколків артилерійських снарядів. Проте, Centauro 2 можно оснастити композитною додатковою бронею, а також активним захистом для збільшення рівня захисту. З додатковою бронею ВЛД може захищати від 40 мм бронебійних снарядів, а кругова броня може захищати від набоїв калібру 14,5 мм. Внутрішній простір вкритий кевларовим підбоєм, який запобігає відколюванню. Шасі також має кращий захист від мін та саморобних вибухових пристроїв. Екіпаж має протимінні місця. Centauro 2 оснащений системою глушіння, яка блокує сигнали радіо-керованих вибухових пристроїв. Ця бойова машина оснащена захистом від ядерного вибуху та автоматичною системою пожежогасіння. Вона також має приймач який повідомляє про лазерне опромінення, який може автоматично запускати димові гранати.

Екіпаж[ред. | ред. код]

Екіпаж Centauro 2 складається з 4 осіб, командира, навідника, механіка-водія та заряджаючого. Заряджаючий перекладає снаряди з боєукладки до автоматичної системи заряджання і заряджає гармату вручну у разі виходу з ладу системи заряджання.

Рушій[ред. | ред. код]

Centauro 2 має високомобільне шасі з колісною формулою 8x8. У порівнянні зі звичайним Centauro, вона має новий двигун, покращену трансмісію, гальмівну систему та контролюючу електроніку. Машина має новий дизельний двигун IVECO VECTOR 8V з турбонаддувом потужністю 720 к.с. Двигун встановлено спереду. Він має автоматичну коробку передач з 7 передніми та 1 задньою передачами. Керування здійснюється першою і шостою парами коліс, а на малій швидкості також і четвертою. Машина має шини зі спущеним тиском та системою центрального надування шин, що покращує мобільність на пересічній місцевості. Centauro 2 не може плавати.

Посилання[ред. | ред. код]