Collegium Germanicum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Collegium Germanicum (укр. Германський колегіум) — папська семінарія у Римі, заснована у 1552 і у 1580 об'єднана з Collegium Hungaricum, сформувавши Pontificium Collegium Germanicum et Hungaricum de Urbe (Германський та Угорський Колегіум Рима) (скорочено Collegium Germanicum et Hungaricum або Collegium Germanicum).

Історія[ред.ред. код]

Collegium Germanicum було створено 31 серпня 1552 буллою папи Юлія III Dum sollicita. У його заснуванні активну участь брали кардинал Джованні Мороне та Ігнатій Лойола. Офіційно Колегіум відкрив свої двері 28 жовтня того ж року; керівництво ним було доручене досвідченому політику та історику єзуїту Педро де Рібаденейра. У 1580 злився зі створеною папою Григорієм XIII у 1578, семінарією Collegium Hungaricum після чого отримавназву Collegium Germanicum et Hungaricum.

Метою заснування Колегіуму була підготовка священників спеціалістів-контрреформаторів, що зумовило теологічну спрямованість закладу та високий рівень викладання відповідних дисциплін. Вважався міжнародним оплотом католицтва і однією з найбільших фортець єзуїтської думки у столиці католиків.

Джерела[ред.ред. код]

Зовнішні посилання[ред.ред. код]