Dynamic Analysis and Replanning Tool

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Інструме́нт динамі́чного ана́лізу та перепланува́ння (англ. Dynamic Analysis and Replanning Tool (DART)) — програма яка базуєтся на штучному інтелекті, вона застосовувалася військовими США для:

                  1) планування і оптимізації перевезень
                  2) планування постачань персоналу
                  3) вирішення інших матеріально технічних проблем.

DART використовує інтелектуальних агентів, щоб допомогати системам прийняття рішень, які знаходятся в США та європейських транспортних командах. DART інтегрує набір інтелектуальних засобів обробки даних і систем управління базами даних, щоб швидко оцінювати і дати спроможність планувати матеріально-технічні можливості. За рахунок автоматизації оцінки цих процесів DART знижує витрати і час,що необхідний для реалізації рішень.

DART досягнув рішень, які здивували багатьох військових планувальників. Введений в 1991 році DART вже у 1995 році компенсував увесь грошовий еквівалент всіх коштів які були направлені на дослідження штучного інтелекту за попередні 30 років разом узяті.

Вступ[ред.ред. код]

DARPA(захист передових досліджень) фінансували MITRE Corporation(англ.) та Carnegie Mellon University(англ.) — щоб проаналізувати спроможність реально зробити декілька інтелектуальних планувальних систем. У листопаді 1989 року військовий огляд(в оригіналі він має назву The Proud Eagle Exercise) виявив багато недоліків та слабких місць у військових системах підтримки армії. В липні наступного року DART був представлений військовим компаніями BBN Technologies(англ.) та ISX Corporation(зараз частина en:Lockheed Martin Advanced Technology Labs|Lockheed Martin Advanced Technology Labs](англ.)) сумісно з лабораторією військово-повітряних сил США.В листопаді 1990 військові почали вимагати негайного розроблення прототипу для тестування. Вісім тижнів потому, поспішний, але цілком робочий прототип був представлений - в 1991 році Транспортному Командуванню Збройних сил США на початку операції Буря, в пустелі, під час війни в Перській затоці.

Вплив DART на стан справ у армії США[ред.ред. код]

Безпосередньо після його запуску, DART вирішив кілька логістичних кошмарів та зберіг мільйони доларів армії США. Військовому керівництву була відома величезна кількість перешкод на шляху переміщення військових сил та засобів з баз в Європі та Саудівській Аравії, в рамках підготовки до операції Буря. Система DART швидко довела свою цінність шляхом поліпшення планів американських військових. Це здивувало багатьох спостерігачів, бо в умовах кризи система змогла швидко адаптуватися, та швидко проводити планування.

Наступники системи[ред.ред. код]

Успіх DART привів до розвитку наступних військових агентів:

 • RDA — Resource Description and Access system(Опис ресурсу та доступ до системи)
 • DPRI — наступник DART,основуєтся на принципах:знань на основі планування, планування на основі ініціативи

Структура та особливості системи[ред.ред. код]

DART являє собою інтегрований набір автоматизованих інструментів обробки даних і управління базою даних системи.Система забезпечує можливість операторам та фахівцям з планування - спільно та швидко редагувати й аналізувати час поетапного розгортання сил,та даних - для доцільності перевезеннь. Також DART дозволяє розглянути при планування більше альтернатив, ніж це можливо якщо виходити з поточних можливостей. Система дозволяє знаходити потенційно можливі варіанти дій за відносно невеликий час. Прототип DART був поширений серед CINCs та USTRANSCOM.