ENOB

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Ефективна кількість двійкових розрядів або ефективна кількість біт, також ефективна розрядність (англ. Effective Number of Bits, ENOB) — характеристика якості сигналу (або її зниження) аналого-цифрової системи в певному діапазоні частот. ENOB визначається специфікаціями IEEE 1057, де також описано способи вимірювання ENOB. Ефективна розрядність є загальноприйнятим показник якості АЦП, осцилографів та інших систем дискретизації.

Ефективна розрядність ідеального дискретизатора збігається з розрядністю АЦП (наприклад, 8 двійкових розрядів) і залишається незмінною в смузі від постійної напруги до максимальної робочої частоти приладу. Насправді всі прилади не ідеальні і зазвичай ENOB відрізняється від розрядності АЦП в меньшу сторону, причому різниця зростає з ростом частоти.[1] [2].

Визначення ENOB[ред.ред. код]

Для визначення ENOB часто використовують наступну спрощену формулу:

,

де всі значення подані в децибелах (dB), SINAD — відношення суми сигналу, шуму і спотворень до сумарного рівня шуму і спотворень. [3] Складова 6.02 одержали шляхом попередніх математичних перетворень в децибели: . Складова 1.76 одержали з похибки квантування в ідеальному АЦП; а саме, (дивіться детальніше [4]).

Посилання[ред.ред. код]