Управління з продовольства і медикаментів США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з FDA)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Управління з продовольства і медикаментів США
Логотип
Зображення
Дата створення / заснування 1906
Офіційна назва англ. Food and Drug Administration
Коротка назва FDA
Засновник Harvey Washington Wileyd
Посада керівника організації Commissioner of Food and Drugsd
Голова Margaret Hamburgd
Держава Flag of the United States.svg США
Член у ORCID[d][1]
Юрисдикція США
Батьківська компанія (організація, установа) Міністр охорони здоров'я і соціальних служб США
Дочірня компанія (організація, установа) Center for Biologics Evaluation and Researchd, Center for Devices and Radiological Healthd, Center for Drug Evaluation and Researchd, Center for Food Safety and Applied Nutritiond, Center for Veterinary Medicined і National Center for Toxicological Researchd
Власник для IPLEDGEd
Розташування штаб-квартири Вайт-Оук[2][3]
Кількість працівників
Документ започаткування Pure Food and Drug Actd і Federal Food, Drug, and Cosmetic Actd
Бюджет 4 360 000 000 $
Офіційний сайт fda.gov(англ.)
Описано на сайті (за URL) federalregister.gov/agencies/food-and-drug-administration(англ.)
Open Data portal OpenFDAd
CMNS: Управління з продовольства і медикаментів США у Вікісховищі
Логотип FDA

Управління продовольства і медикаментів, УПМ — (англ. Food and Drug Administration, FDA, USFDA) — Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (США). Воно відповідає за регуляцію та нагляд над безпечністю харчових продуктів, біологічно активних добавок, ліків, вакцин, медичних приладів, ветеринарної продукції та косметики.Структура під назвою FDA (Food and Drug Administration) налічує близько 15 тисяч співробітників по всій країні і займається наглядом за якістю харчових продуктів і медикаментів. Причому займається цим настільки ефективно, що за діяльністю цього агентства пильно стежать не тільки в США, але і в інших країнах світу.

Функії[ред. | ред. код]

FDA відповідіє за збереження здоро'я населення шляхом регулювання і нагляду в галузі безпеки харчових продуктів, тютюнових виробів, харчових добавок, ліків (як рецептурних так і безрецептурних), вакцин, медичних пристроїв і ветеринарних препаратів. Також FDA контролює виконання деяких законів, наприклад, розділу 361 Закону про громадській охороні здоров'я [en] і пов'язаних з ними підзаконних актів. До завдань агентства входить контроль за дотриманням законодавчих норм у сфері підтримки якості продуктів харчування, лікарських препаратів і косметичних засобів.

Історія[ред. | ред. код]

До виникнення агентства1906 році привів скандал навколо продажу гнилого і зараженого м'яса на бойнях в окрузі Meat Packing District в районі Гудзона.

У першій половині 1906 року відомий в той час американський письменник і публіцист Ептон Сінклер видав роман "Джунглі", присвяченим жахливих умов праці на бойнях в Чикаго.

Серед іншого, головний герой свіжого загинув туберкульозний худобу, з м'яса якого виробляються консерви і ковбаса. Сінклер писав свою книгу для того, щоб привернути увагу до умов праці робітників в Чикаго. Але публіка набагато більше злякалася перспективи отруїтися поганим м'ясом.

Успіх роману і скандал навколо гнилого м'яса в Нью-Йорку привели до створення комісії Сенату для розслідування ситуації на бойнях. А 30 червня 1906 року президент Теодор Рузвельт видав Pure Food and Drug Act, який регулює оборот продуктів і ліків.

Відповідно до цього закону і була створена FDA. А в наступному році був прийнятий Meat inspection act - закон про відповідальність за продаж неякісного м'яса і про необхідність його перевірок.

Таким чином, в США більше 100 років тому один скандал послужив приводом для створення цілої структури контролю за якістю продуктів. В Україні ж масові отруєння зустрічаються досить часто, але створювати своє FDA Україна поки не поспішає.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]