GNU Octave

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
GNU Octave
GNU Octave with Octave Workshop GUI
GNU Octave with Octave Workshop GUI
Тип технічні обчислення
Автори John W. Eatond і Torsten Lilged
Розробник John W. Eaton
Стабільний випуск 6.3.0 (11 липня 2021; 2 роки тому (2021-07-11))
Операційна система GNU/Linux, UNIX, Cygwin
GNU фреймворк Qt
Мова програмування C++[1]
Ліцензія GNU General Public License
Онлайн-документація octave.org/doc/latest/
gnu.org/software/octave/octave.pdf
Репозиторій hg.savannah.gnu.org/hgweb/octave
Вебсайт www.octave.org

GNU Octave — система для виконання математичних розрахунків, що надає інтерпретовану мову, багато в чому сумісну з Matlab. GNU Octave може використовуватися для розв'язування лінійних, нелінійних та диференціальних рівнянь, обчислень з використанням комплексних чисел і матриць, візуалізації даних, проведення математичних експериментів.

Вона є зручним командним інтерфейсом для розв'язування лінійних і нелінійних математичних завдань, а також проведення інших арифметичних експериментів, використовуючи мову, в більшості випадків, сумісну з MATLAB. Крім того, Octave можна використовувати для пакетної обробки. Мова Octave оперує арифметикою дійсних і комплексних скалярів і матриць, має розширення для розв'язування лінійних алгебраїчних рівнянь, знаходження коренів систем нелінійних алгебраїчних рівнянь, роботи з поліномами, розв'язування різних диференціальних рівнянь, інтегрування систем диференціальних і диференціально-алгебраїчних рівнянь першого порядку, інтегрування функцій на скінченних і нескінченних інтервалах. Цей список можна легко розширити, використовуючи мову Octave (або використовуючи динамічно завантажувані модулі, створені на мовах C, С++, Фортран та ін.). В основний склад Octave включені пакети для інтеграції з мовою Java.

Ключовим нововведенням GNU Octave 3.8 є реалізація графічного інтерфейсу користувача, на додаток до раніше доступного інтерактивного командного рядка. Для запуску GNU Octave 3.8 в режимі GUI слід використовувати опцію --force-gui. За замовчуванням графічний інтерфейс активований у випуску 4.0.

Для виконання графічних команд і виведення графіків за замовчуванням задіяний OpenGL з набором віджетів FLTK (gnuplot застосовується як запасний варіант, у разі відсутності необхідних OpenGL-бібліотек). При виведенні на екран з використанням віджетів FLTK забезпечена можливість використання парсера TeX (наприклад, можна використовувати префікс \bf для виділення жирним, \fontname{Arial} для вибору шрифту тощо).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. GNU Octave — 2006.
  2. а б Free Software Directory