GNU toolchain

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

GNU toolchain — набір необхідних пакетів програм для компіляції та генерації виконуваного коду з сирцевих текстів програм.

Програми проекту GNU поширюються в першу чергу у вигляді сирцевих текстів. Зазвичай для стабільних програм можна знайти готову інсталяцію. Іноді виникають ситуації, коли непрограмісту може знадобитися остання робоча версія програми. Тоді йому не обійтися без GNU toolchain.

Склад[ред.ред. код]

GCC[ред.ред. код]

Докладніше: GNU Compiler Collection

GNU Compiler Collection (GCC) — набір компіляторів проекту GNU.

Компілятори GNU розроблені і підтримуються спільнотою GNU. Це вільне програмне забезпечення, яке розповсюджується FSF. Вони використовуються для компіляції більшості програм проекту і багатьох інших. GNU C складається з двох частин — набору компіляторів з різних мов в абстрактне дерево, незалежне від мови і процесора (такі компілятори називаються front ends) і набору «компіляторів», що перетворюють дерево в об'єктний код для різних процесорів (такі програми називаються back ends). Така схема дозволяє робити код мобільним: будь-який код, скомпільований для одного процесора, швидше за все скомпілюється і для інших. Зараз написані front ends для різноманітних мов програмування і back ends для всіх основних процесорів, включаючи використовувані в PDA.

Програми розробника[ред.ред. код]

Ці програми потрібні тим, хто займається програмуванням, виправленням помилок, доповненням програм.

  • Ctags — індексатор імен (використовується текстовими редакторами для навігації по іменах функцій)
  • Gdbвідлагоджувач
  • Gprofпрофайлер
  • info — гіпертекстова довідкова система
  • Cscope — засіб для навігації по коду

Посилання[ред.ред. код]