GTIN

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Глобальний номер товару GTIN (Global Trade Item Number, англ.) — 14-розрядний міжнародний номер товару, використовуваний в електронних каталогах та інформаційних системах. З 1 січня 2005 року Міжнародна Асоціація товарної нумерації (GS1) і Американська Рада за єдиним кодом (UCC) об'єднались в єдину систему GS1. У цьому зв'язку після 1 січня 2005 року всі торговельні системи в США і Канаді повинні приймати і обробляти як 12-значні "американські" штрихові коди UPC-A, так і 13-значні міжнародні штрихові коди EAN-13.

Так як штрихові коди і для EAN-13 і для UCC-12 реалізовані на одній і тій же символіці EAN / UPC, всі сканери штрихових кодів однаково добре зчитують і UPC-A, і EAN-13. Заміна обладнання в гіпермаркетах США не потрібна. Проблема - в комп'ютерних системах: існуючі торговельні системи США і Канади були орієнтовані на роботу з 12-значними номерами товарів (тобто UCC-12). Для переходу на 13-значні номери (EAN-13) потрібна переробка комп'ютерних систем. На це відводився термін до 1 січня 2005. Ось чому в системі GS1 для зберігання номера товару в комп'ютерних базах даних рекомендується відводити спеціальне поле GTIN довжиною 14 розрядів. У це поле GTIN можна помістити всі існуючі варіанти товарних номерів:

  • EAN/UCC-8,
  • UCC-12,
  • EAN-13,
  • ITF-14.

Більш короткі номери (EAN-8, UCC-12 і EAN-13) поміщаються в 14-розрядне поле зі зміщенням вправо і використанням нулів на порожніж полях зліва[1].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]