Globes

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Globes

Globes logo.png
(логотип)
FirstGlobes.jpg


Перше видання Globes, 17 жовтня, 1983 року.
Країна Flag of Israel.svg Ізраїль
Тип Щоденна ділова газета
Формат Таблоїд

Власник Fishman Group (57.10%)
Haim Bar-On (42.90%)
Головний редактор Хагай Голан
Засновано 1983
Мова іврит
англійська (сайт)
Головний офіс Рішон-ле-Ціон, Ізраїль
Наклад 95 000 щодня

Вебсторінка globes.co.il/serveen/
Globes у Вікісховищі?

«Globes» («Глобс»; івр. גלובס‎‎‎) — ізраїльська щоденна фінансова газета, найстаріша фінансова газета країни. Була заснована на початку 1980-х років та виходить в Тель-Авіві. Тематика «Globes» в основному зосереджена на економічних питаннях та новинах Ізраїлю, проте також освітлюється міжнародний діловий ринок. Паперова версія виходить івритом, на рожевому папері за прикладом британської «Financial Times». З 1997 року видання має сайт, в якому наявна також англомовна версія. Посаду головного редактора газети обіймає Хагай Голан. Видавничий дім розташований в Рішон-ле-Ціоні.

Історія та структура[ред. | ред. код]

Щоденну газету «Globes» заснував Хаїмом Бар-Он у партнерстві з бізнесменом Еліезером Фішменом на базі невеликої хайфської газети у 1983 році. Одним із конкурентів газети було видання «Telegraph», у якого була нижча ціна на підписку і яке також виходило в суботу. Однак через кілька років «Telegraph» закрився. Іншим конкурентом є економічна газета «TheMarker».

З 1997 року головним редактором газети «Globes» є Хагай Голан (англ. Haggai Golan). Його попередниками були Маті Голан (англ. Matti Golan; 1988—1992) і Адам Барух (англ. Adam Baruch; 1992—1997). Серед постійних авторів видання — Йоав Карні (англ. Yoav Karni), Елі Ціпорі (англ. Eli Tsipori), Маті Голан, Стелла Корін-Лейбер (англ. Stella Korin-Lieber), Джошуа Сімон (англ. Joshua Simon) та Дрор Фоєр (англ. Dror Foer).

«Globes» виходить кожного вечора з неділі по четвер. Газета має три ключових частини:

  • «Заголовки» — головні новини;
  • «Ринки капіталу» — додаток про фондову біржу;
  • «Вечірня Globes» — журнальний додаток.

З 1995 року газета веде новинний сайт, який виходить івритом та англійською[1]. «Globes» була однією з перших ізраїльських щоденних газет, які почали публікуватися в Інтернеті. Основними конкурентами видання в глобальній мережі є веб-сайт «TheMarker» і фінансово-економічний сайт «BizPortal». Протягом першого десятиліття існування сайту «Globes» продавала контент через продаж доступу до архіву та платну підписку, але згодом змінила стратегію, і наразі матеріали на сайті видання доступні без оплати.

Наприкінці 1990-их заснувала дослідницький відділ, фінансовий портал і портал нерухомості, які збирають та концентрують дані професійних інформаційних центрів та сервісів із платною підпискою.

За даними проведеного компанією TGI опитування, станом на 2009 рік «Globes» була єдиною ізраїльською друкованою газетою, популярність якої зростала[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]