Google WiFi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Wifi.png
Google WiFi
Тип фірма
Спеціалізація інтернет
Засновано 20 вересня 2005
Засновник(и) Google
Штаб-квартира Маунтін-В'ю, Каліфорнія, США
Територія діяльності Маунтін-В'ю

Google WiFi  — це бездротова мережа, яка дозволяє підключитися до Інтернету. Для підключення до Google WiFi потрібно мати пристрій із підтримкою бездротового зв'язку. Ця муніципальна бездротова мережа розташована в м. Маунтін-В'юКаліфорнія. WiFi повністю фінансується компанією Google і встановлюється насамперед на опори вуличного освітлення. Компанія Google погодилась утримувати безкоштовне обслуговування до 2010 року. Перша служба була закрита компанією Google 3 травня 2014 року, але створено безкоштовний Google WiFi на відкритому повітрі.[1]

Бездротовий доступ[ред. | ред. код]

Починаючи з 2009 року Google використовував понад 500 роутерів Tropos Networks MetroMesh, які функціонують як точки доступу, що встановлюються переважно на комунальних стовпах, забезпечуючи доступний сигнал та широкосмуговий доступ до Інтернету, до понад 95 % площі міста, що становить 12 квадратних миль. Станом на 2009 рік Google WiFi обслуговувало понад 16 000 унікальних користувачів щомісяця й обробляло понад 500 гігабайтів даних за 24 години.

Існує три пункти агрегації (або базові станції), до яких передається весь трафік. Радіоприймачі в точках доступу пропонують як ідентифікатори сервісу GoogleWiFi (без шифрування), так і ідентифікатори SSID для GoogleWiFiSecure (який використовує WPA для шифрування надрукованого трафіку). Google WiFi вимагає, щоб його користувачі мали Google Account. Google створює безкоштовний програмний аккаунт для віртуальної приватної мережі (VPN) під назвою Google Secure Access (GSA) та підтримує список інших рекомендованих сторонніх пакетів програмного забезпечення VPN. На відміну від житлового шлюзу, мережа не використовує трансляцію мережевої адреси (NAT): вона забезпечує маршрутизуючу IP-адресу з фонду DHCP з одноразовою «орендою DHCP» під DNS-доменом wifi.google.com безпосередньо на ПК клієнта. Користувач смартфона може переходити через Mountain View і підтримувати таку ж IP-адресу принаймні протягом години.[2]

Хоча обладнання високої якості та зручності, фактичне покриття ноутбука з вбудованим обладнанням Wi-Fi становить менше 100 % від заявленої області; система добре функціонує в комерційно-зональних районах. Оскільки у місті є райони, в яких немає міських освітлювальних стовпів, тому не має маршрутизаторів.[3]

Впровадження[ред. | ред. код]

Служба була оголошена компанією Google 20 вересня 2005 року і запущена 16 серпня 2006 року.[4][5]

Короткочасний занепад мережі[ред. | ред. код]

Близько літа 2012 року мережа перестала користуватись попитом. Користувачі в деяких районах не могли підключитись, а підключення, отримані в інших областях, мали проблеми. Маунтін-В'ю: «Місто отримало багато скарг в останні місяці щодо продуктивності та надійності безкоштовної системи Google Wi-Fi в Маунтін-В'ю, особливо в нашій бібліотеці».[6][джерело?]

ComputerWorld повідомив, що «Серпневий тест на сервіс IDG News Service виявив неможливим отримати робоче з'єднання в численних точках міста, включаючи мерію та головну бібліотеку». Користувачі в бібліотеці перестали використовувати з'єднання Google WiFi, а з'єднання провідних мережевих мереж, які бібліотека робить доступною для багатьох комп'ютерів.

Місто не знало, що трапилось з мережею, за винятком того, що вона не працює. Компанія Google вважала, що причиною проблеми слугує той факт, що потокове передавання відео в мережі перенасичено.

Через певний проміжок часу мережа відновила свою роботу.

Партнерство зі Starbucks[ред. | ред. код]

Під час літа 2013 року компанія Starbucks почали використовувати Google WiFi замість AT&T у своїх 7000 точках по Сполучених Штатах. Станом на травень 2015 року перехід на Google WiFi є неповним у багатьох закладах, включаючи більшість закладів у великих містах.

Wi-Fi стовпи у Нью-Йорку[ред. | ред. код]

У 2015 році компанія Google планувала перетворити 10 000 старих телефонних будок у Нью-Йорку на Wi-Fi стовпи[7], що підтримуються рекламою. Ці стелажі оснащені приладами для заряджання телефону, забезпечують безкоштовні телефонні дзвінки та містять інформацію про місто.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Google. Google WiFi for Mountain View. Архів оригіналу за 20 червня 2010. 
  2. Google Wifi [Архівовано 25 липня 2008 у Wayback Machine.] September 11, 2007
  3. Google WiFi help group. Архів оригіналу за 26 травня 2013. Процитовано 18 листопада 2018. 
  4. Slashdot: Google WiFi+VPN Confirmed [Архівовано 17 жовтня 2019 у Wayback Machine.] September 20, 2006
  5. Free citywide WiFi in Mountain View [Архівовано 21 грудня 2020 у Wayback Machine.] August 16, 2006
  6. Colaner, Seth (9 жовтня 2013). Google WiFi Falling Down As Mountain View Moves To Get Off Network. hothardware.com. Архів оригіналу за 28 травня 2016. Процитовано 18 листопада 2018. 
  7. Google wants to bring free wifi to the world…. and it’s starting NOW. Metro UK. Архів оригіналу за 16 липня 2015. Процитовано 17 липня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]