HTTP 403

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вигляд сторінки «Помилки 403» в браузері Uran.

HTTP 403 Forbidden (Заборонено, Помилка 403) — повідомлення про помилку в списку кодів стандартних відповідей HTTP-сервера, яке означає, що доступ до сторінки, яку хоче відвідати користувач, заборонений. Здебільшого це повідомлення з'являється у вікні браузера тоді, коли неправильно вказана назва веб-сторінки, яку бажає побачити користувач.

При використанні протоколу HTTP веб-сервер зобов'язаний відповісти на запит на веб-сторінку цифровим кодом і часто ще й текстовим повідомленням. В коді 403 перша цифра означає помилку клієнта, наприклад. Наступні дві цифри пояснюють природу помилки. Така поведінка HTTP аналогічна протоколам, що виникли раніше, наприклад FTP або NNTP.

В протоколі HTTP за кодом 403 слідує зрозуміле для людини «пояснення». Специфікація HTTP рекомендує слово «Forbidden» і веб-сервери часто генерують веб-сторінку, на якій відображається як код 403 так і слово «Forbidden».

Веб-сервери зазвичай можна налагодити таким чином, щоб замість стандартного HTTP 403 вони видавали інше, природніше для людини повідомлення, або переправляли користувача на сторінку пошуку.

На жаль, для користувачiв заборонено відвідувати деякi сайти. Щоб обiйти обмеження, можна скористатися проксi серверами, наприклад, www.zend2.com

Вигляд сторінки «Помилки 403» з людинозрозумілим поясненням в браузері Uran.

Посилання[ред.ред. код]

Коди статусу HTTP

Див. також[ред.ред. код]

Список кодів стану HTTP