HTTP 403

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вигляд сторінки «Помилки 403».

HTTP 403 Forbidden (Заборонено, Помилка 403) — повідомлення про помилку в списку кодів стандартних відповідей HTTP-сервера, яке означає, що доступ до сторінки, яку хоче відвідати користувач, заборонений. Здебільшого це повідомлення з'являється у вікні браузера тоді, коли неправильно вказана назва веб-сторінки, яку бажає побачити користувач.

При використанні протоколу HTTP веб-сервер зобов'язаний відповісти на запит на веб-сторінку цифровим кодом і часто ще й текстовим повідомленням. В коді 403 перша цифра означає помилку клієнта, наприклад. Наступні дві цифри пояснюють природу помилки. Така поведінка HTTP аналогічна протоколам, що виникли раніше, наприклад FTP або NNTP.

В протоколі HTTP за кодом 403 слідує зрозуміле для людини «пояснення». Специфікація HTTP рекомендує слово «Forbidden» і веб-сервери часто генерують веб-сторінку, на якій відображається як код 403 так і слово «Forbidden».

Веб-сервери зазвичай можна налагодити таким чином, щоб замість стандартного HTTP 403 вони видавали інше, природніше для людини повідомлення, або переправляли користувача на сторінку пошуку.

Вигляд сторінки «Помилки 403» з людинозрозумілим поясненням.

Посилання[ред.ред. код]

Коди статусу HTTP

Див. також[ред.ред. код]

Список кодів стану HTTP