HTTP 404

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вигляд сторінки «Помилки 404» у Вікіпедії в браузері Camino

HTTP 404 Not Found (Не знайдено, Помилка 404) — повідомлення про помилку в списку кодів стандартних відповідей HTTP-сервера, яке означає, що сервер не може знайти того, чого вимагає запит від клієнта, хоча контакт з сервером установлено. Здебільшого це повідомлення з'являється у вікні браузера тоді, коли неправильно вказана назва веб-сторінки, яку бажає побачити користувач.

При використанні протоколу HTTP сервер зобов'язаний відповісти на запит на веб-сторінку цифровим кодом і часто ще й текстовим повідомленням. В коді 404 перша цифра означає помилку клієнта, наприклад, неправильний URL. Наступні дві цифри пояснюють природу помилки. Така поведінка HTTP аналогічна протоколам, що виникли раніше, наприклад FTP або NNTP.

В протоколі HTTP за кодом 404 слідує зрозуміле для людини «пояснення». Специфікація HTTP рекомендує фразу «Not Found»[1] і веб-сервери часто генерують веб-сторінку, на якій відображається як код 404 так і фраза «Not Found».

Веб-сервери зазвичай можна налагодити таким чином, щоб замість стандартного HTTP 404 вони видавали інше, природніше для людини повідомлення, або переправляли користувача на сторінку пошуку.

Див. також[ред.ред. код]

Список кодів стану HTTP

Виноски[ред.ред. код]

  1. 6.1.1 Status Code and Reason Phrase. Архів оригіналу за 2012-02-17. Процитовано 2008-06-22. 

Посилання[ред.ред. код]