.htaccess

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

.htaccess (від англ. hypertext access) — файл додаткової конфігурації веб-сервера Apache, а також подібних йому серверів. Дозволяє налаштовувати велику кількість додаткових параметрів і дозволів для роботи веб-сервера в окремих каталогах (теках), таких як керований доступ до каталогів, перепризначення типів файлів і т. д., без зміни головного конфігураційного файлу.

.htaccess є подібним конфігураційним файлом до файлу httpd.conf з тією різницею, що .htaccess діє тільки на каталог, в якому розташовується, і на його дочірні каталоги. Можливість використання .htaccess в тому чи іншому каталозі вказується в httpd.conf (директива AllowOverride).

Файл .htaccess може бути розміщений в будь-якому каталозі. Директиви цього файлу діють на всі файли в поточному каталозі і у всіх його підкаталогах (якщо ці директиви не перевизначені директивами нижчезакладених файлів .htaccess). Для того щоб ці файли .htaccess можна було використовувати, необхідні відповідні налаштування головного конфігураційного файлу (значення директиви AllowOverride має бути встановлено all). Зазвичай, переважна більшість хостерів дозволяють використовувати свої файли .htaccess (але бувають і вийнятки).

Шляхи до файлів і каталогів повинні вказуватися від кореня сервера, наприклад, /var/www/domain.com/htdocs/.

Використання[ред.ред. код]

Авторизація, аутентифікація
Файли .htaccess часто використовуються для вказівки обмежень для конкретної директорії. Файл .htaccess часто використовується разом з .htpasswd, який зберігає імена користувачів і їх паролі.
Власні сторінки помилок
Зміна сторінок, які віддаються при помилках на стороні сервера, наприклад HTTP 404 Not Found.
Зміна URL-адрес
Сервери використовують .htaccess для зміни довгих, надмірно складних URL-адрес на короткі і на такі що легко запам'ятовуються.
Контроль кеша
Файли .htaccess дозволяють серверу контролювати кешування веб-оглядачами і кешуючими проксі.
Зміна опцій веб-сервера і його плагінів
Деякі веб-сервери допускають зміну опцій через .htaccess, наприклад, опцій PHP-плагіна.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]