Колібрі-сапфір золотистий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Hylocharis chrysura)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колібрі-сапфір золотистий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Колібрині (Trochilinae)
Триба: Trochilini
Рід: Колібрі-сапфір (Hylocharis)
Вид: Колібрі-сапфір золотистий
Hylocharis chrysura
(Shaw, 1812)
Ареал виду
Ареал виду
Синоніми
Trochilus chrysurus
Amazilia chrysura
Hylocharis chrysurus
Посилання
Вікісховище: Hylocharis chrysura
Віківиди: Hylocharis chrysura
ITIS: 555136
МСОП: 22687449
NCBI: 135175

Колі́брі-сапфі́р золотистий[2] (Hylocharis chrysura) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae)[3]. Мешкає в Південній Америці.

Золотистий колібрі-сапфір
Золотисті колібрі-сапфіри

Довжина птаха становить 8-10 см, вага 4-5 г. Самці мають переважно золотисто-зелене, блискуче забарвлення, підборіддя у них блідо-руде, хвіст золотисто-бронзовий, блискучий. Самиці мають подібне забарвлення, однак дещо більш тьмяне, нижня частина живота у них сірувата. Дзьоб коралово-червоний з чорним кінчиком. У молодих птахів пера на голові мають охристі краї.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Золотисті колібрі-сапфіри мешкають в центральній і південно-східній Бразилії, Болівії, Парагваї, Уругваї і північній Аргентині. Вони живуть в саванах серрадо, місцями порослих деревами, на узліссях тропічних лісів, на галявинах, в садах і на плантаціях. Зустрічаються на висоті від 200 до 1000 м над рівнем моря, переважно на висоті від 400 до 800 м над рівнем моря. Живляться нектаром різноманітних місцевих і інтродукованих квітучих рослин, зокрема, Mabea fistulifera, Malvaviscus, Inga, Vochysia, Citrus, Eucalyptus, Hibiskus, Abutilon, Salbei, Odontonema, Grevillea banksii і Ceiba pubiflora, а також комахами, яких ловлять в польоті, і павуками, яких збирають з рослинності. Шукають їжу в усіх ярусах лісу.

Сезон розмноження у кактусових колібрі-сапфірів в Бразилії триває з вересня по лютий. Гніздо чашоподібне, робиться з тонких рослинних волокон і павутиння, зовні покривається лишайниками і листям, прикріплюється до горизонтальної гілки, на висоті від 4 до 6 м над землею, іноді на висоті до 10 м над землею. В кладці 2 яйця. Інкубаційний період триває 14-15 днів, пташенята покидають гніздо через 20-28 днів після вилуплення.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Hylocharis chrysura: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 07 листопада 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 07 листопада 2022.