Icinga

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Icinga
Icinga-logo.png
Тип мережевий моніторинг
Перший випуск травень 2009
Стабільний випуск 2.0 (16 червня 2014; 1409 днів тому)
Версії 2.8.4[1]
Репозиторій github.com/Icinga/icinga2
Операційна система крос-платформовий
Написано на різні мови, ядро на C++
Стан розробки активний
Ліцензія GPLv2
www.icinga.org

Icingaвільна система моніторингу комп'ютерних систем і мереж, яка являє собою форк системи моніторингу Nagios, що відокремився в початку травня 2009 року внаслідок конфлікту незалежних розробників з підприємством Nagios Enterprises. Сирцеві тексти Icinga поширюються в рамках ліцензії GPL.

Від Nagios проект Icinga відрізняється переробленою архітектурою, перекладеною на використання прошарків IDOMOD і IDO2DB, що дозволяють організувати зберігання даних моніторингу та конфігураційної інформації в СУБД MySQL, Oracle або PostgreSQL. Структура Icinga оптимізована для розгортання розподілених систем моніторингу, при якій можливо створення декількох агентів моніторингу, які здійснюють перевірки і направляють результати на основний вузол. До складу Icinga входить гнучкіший і зручніший модульний веб-інтерфейс, переписаний на мові PHP, який активно використовує AJAX і представляє статистику у вигляді графіків. Для забезпечення інтеграції з зовнішніми сервісами передбачено кілька API: XML, JSON, SOAP.

Для використання підготовлені два варіанти Icinga — з класичним інтерфейсом, написаним на мові С++, і новим інтерфейсом на мові PHP. Додатково поставляється пакунок icinga-reporting, з реалізацією аналітичного модуля для генерації звітів, написаного на мові Java і працюючого укупі з системою JasperServer.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Release 2.8.4 — 2018.

Посилання[ред.ред. код]