International Plant Names Index

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
International Plant Names Index
IPNI Logo.gif
URL ipni.org
Комерційний Ні
Тип База даних
Реєстрація Не потрібно
Мови
 • англійська
 • Власник Plant Names Project
  Засновник Королівські ботанічні сади в К'ю, Harvard University Herbaria[d] і Australian National Herbarium[d]
  Автор Королівські ботанічні сади в К'ю, Гербарій Гарвардського університету, Австралійський національний гербарій
  Започатковано 1999
  Рейтинг Alexa 339 646[1]

  International Plant Names Index (IPNI; можливий переклад — Міжнародний індекс наукових назв рослин) — сайт в мережі Інтернет, котрий забезпечує доступ до бази даних наукових назв рослин. Ресурс створено з метою стандартизації інформації, пов'язаної з ботанічною номенклатурою. База даних містить назви квіткових рослин та папоротей, котрі використовуються біологічною систематикою. Найбільш повно представлено назви таксонів рангу виду і роду. База містить основні бібліографічні відомості про першоджерела, де було вжито ці назви. Стандартні скорочення імен авторів назв рослин подаються згідно з рекомендаціями Міжнародного кодексу ботанічної номенклатури (ICBN) і на основі даних книги «Authors of Plant Names»[2], котрі оновлюються і доповнюються.

  Сайт і база даних створені сумісно трьома організаціями: Королівськими ботанічними садами К'ю (Index Kewensis), Гербарієм Гарвардського університету (Harvard University Herbaria) та Австралійським національним гербарієм (Australian National Herbarium), котрі надали ботанічні відомості для цього ресурсу.

  Сайт розпочав свою роботу у 1999 році. Доступ до інформації, розміщеної у база даних сайту, надається безоплатно. Ресурс подає назви рослин, котрі траплялись у наукових публікаціях, але не регламентує їх використання у ботанічній номенклатурі.

  Подібний проект Index Fungorum містить відомості про назви грибів.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Alexa.com — 1996.
  2. Brummitt R. K., Powell C. E. Authors of Plant Names.- Kew: Royal Botanic Gardens, 1992, reprinted 1996.- 732 p.- ISBN 1-84246-085-4

  Див. також[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]

  • IPNI(англ.) сайт International Plant Names Index