LifeType

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

LifeType  — відкрита блогова платформа, з можливістю введення одного блогу декількома користувачами. Написаний на мові програмування PHP з використанням бази даних MySQL. Ліцензія — GNU General Public License. Основною метою проекту є створення гнучкої блогової платформи. В наш час LifeType підтримує можливість створення декількох блогів та користувачів під час однієї істаляції. Локалізація є основою блогу та дозволяє користувачам створювати та вести блог рідною мовою. Зокрема сьогодні пакет можна встановити англійською, німецькою, російською та українською мовами. LifeType також дбає про зручність. Завдяки майстрові встановлення, користувач может швидко створити власний блог, при цьому не вносячи жодних змін в конфігураційні файли.

Особливості:

  • Швидка інсталяція
  • Можливість створення декількох блогів під час однієї інсталяції
  • Введення одного блогу декількома користувачами
  • Дружній інтерфейс
  • Антиспам фільтр (bayesian антиспам-фільтр, перевірка трекбеків та модерація коментарів)
  • Доступна локалізація
  • Створення піддоменів
  • Зручний інтерфейс XMLRPC для віддаленого керування публікаціями
  • Мобільність

Історія розвитку проекту[ред.ред. код]

Проект LifeType стартував в лютому 2003 році, коли в його засновника Оскара Реналіас (Oscar Renalias) виникла потреба в написанні динамічних скриптів для власної веб-сторінки в Інтернеті. Не підозрюючи на цей момент про існування блогів, Оскар Реналіас написав подібні скрипти. Через декілька тижнів Франческ (Francesc), ще один засновник LifeType, запропонував створити блогову систему з підтримкою користувачів. Ця ідея виявилася вдалою і 2 вересня 2003 року вийшов pLog 0.1, який вже тоді мав ряд переваг: підтримка необмеженої кількості користувачів на одному блозі, можливість створити декілька блогів на одній блоговій системі, можливість змінювати темплейти, локалізація та розширення функціональності через плагіни.

pLog 0.2 вийшов в світ 9-го жовтня 2003 року і включав в себе такі можливості, як пошук, налаштування URL, також було оптимізовано код, для пришвидшення роботи блогової системи, змінено інтерфейс для адміністратора блогу. На цьому етапі користувачі зацікавилися проектом, і коли в березні 2004 році вийшов pLog 0.3, його завантажило стільки користувачів, що жодна інша версія, ще досі не побила рекорд pLog/LifeType. В pLog 0.3 вели поняття «Ресурси» та інтеграція мультимедійних файлів з публікаціями, також додали RSS парсер і антиспам-фільтр.

LifeType 1.0 вийшов в квітні 2005 року, LifeType 1.0.6 завершив розвиток гілки 1.0.x. LifeType 1.0 разом з модернізованим інтерфейсом та новими можливостями для користувачів започаткував нову еру LifeType. Lifetype 1.2 вийшов 20 березня 2007 року з такими особливостями, як розширення прав користувачів, розширення можливостей з мультимедійними файлами і графікою. На сьогоднішній день стабільною версією є LifeType 1.2.8

Причина зміни назви pLog на LifeType[ред.ред. код]

Справа в тому, що Amazon.com зареєстрував торговельну марку «plog» значно раніше, ніж з'явився цей проект. Саме по цій причині, LifeType змушений був змінити назву проекту

Посилання[ред.ред. код]