Lint

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

У програмуванні, лінт (англ. lint) — це утиліта Unix, яка позначає деякі підозрілі і непереносні конструкції (імовірно баги) у коді на мові C; загалом лінт або лінтер — це приладдя, що позначає підозрілі місця у програмах написаних на будь-якій мові програмування. Термін лінтоподібна поведінка іноді застосовується до процесу позначання підозрілого використання певної мови. Лінтоподібні засоби зазвичай виконують статичний аналіз сирцевого коду.

Лінт як термін може використовуватись і в ширшому розумінні — синтаксичних невідповідностей взагалі, особливо в інтерпретовних мовах як-от JavaScript і Python. Наприклад, сучасні лінт-перевіряльники часто використовуються для знаходження коду, що не відповідає певним стильовим вимогам. Їх також можна використовувати як прості зневаджувачі для поширених помилок, або помилок які складно знайти як-от гайзенбаґи.

Огляд[ред.ред. код]

Підозрілі конструкції включають: змінні використані перед ініціалізацією, ділення на нуль, сталі умови і обчислення чиї результати ймовірно вийдуть за допустимий діапазон використовуваного типу.

Багато різновидів аналізу виконуваного лінтоподібними програмами виконує оптимізувальний компілятор, чиє найперше завдання згенерувати швидший код. Сучасні компілятори можуть виявити багато конструкцій про які традиційно попереджав лінт.

Творці лінтоподібних засобів продовжують покращувати діапазон підозрілих конструкцій, які можна виявити. Сучасні засоби виконують різні види аналізу, які оптимізувальні компілятори зазвичай не роблять, такі як міжмодульна перевірка на несуперечливість, перевірка переносимості коду на інші компілятори і підтримка коментарів, що вказують на очікувану поведінку або властивості коду.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]