Lockheed Corporation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lockheed Corporation
Lockheed
Тип аерокосмічне підприємствоd
Форма власності приватна компанія
Галузь Авіабудування
Попередник(и) Alco Hydro-Aeroplane Companyd
Наступник(и)
(спадкоємці)
Lockheed Martin
Засновано 1912
Засновник(и) Allan Lockheedd і Malcolm Lockheedd
Закриття (ліквідація) 1995
Штаб-квартира Бербанк (місто)
Продукція Lockheed SR-71 Blackbird
Lockheed F-117 Nighthawk
Lockheed F-104 Starfighter
Дочірні компанії Scunk Work
CMNS: Lockheed Corporation у Вікісховищі

Lockheed Corporation (первинна назва — англ. Loughead Aircraft Manufacturing Company) — авіабудівна компанія США, створена в 1912 році, злилася з компанією Martin Marietta в 1995 році, в результаті чого утворилася компанія Lockheed Martin.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія була заснована в 1912 році братами Аланом, Віктором та Малькольмом Лоґгедами як Alco Hydro-Aeroplane. Ця компанія була перейменована в Фірму-виготовлювача літаків Лоґгед і розташована в Санта-Барбарі, Каліфорнія.

У 1926 році при сприятливій кон'юнктурі брати відродили компанію Lockheed Aircraft Company (брати змінили ірландське прізвище Лоґгед на англо-саксонську Локгід).

У 1929 році Локгід був проданий Detroit Aircraft Corporation.

Велика Депресія зруйнувала авіаринок і Detroit Aircraft Corporation збанкрутував. Група інвесторів (синдикат), очолюваних братами Робертом і Кортландом Гроссами і Волтером Барнеа, купила компанію в 1932 році всього за 40 тис. дол (660 тис. у цінах 2011 року)[1].

У 1934 у Роберта Гросса призначили головою нової компанії Lockheed Corporation, яка була розміщена в аеропорту в Бербанку, Каліфорнія. Його брат Кортландт Гросс був співзасновником і став керівником після смерті Роберта в 1961 році.

Lockheed — одна з великих компаній США, які визначили розвиток авіації в США. На літаках Lockheed літали Амелія Ергарт і Віллі Пост. Під час Другої світової війни Lockheed продовжувала інновації і розробила винищувач P-38 Lightning, модель Model 12 Electra Junior і Model 14 Super Electra[2].

Модель 14 Super Electra послужила базовою для створення бомбардувальника A-28 Hudson, який стояв на озброєнні Великої Британії та США, і під час Другої світової війни використовувався переважно як протичовновий літак.

Інший пасажирський літак, Lockheed 18 Lodestar, був використаний для створення ударного літака PV Ventura.

Під час Другої світової війни, Lockheed, у співпраці з Trans World Airlines (TWA), був розроблений L-049 Constellation, радикально новий пасажирський літак, здатний літати з 43 пасажирами між Нью-Йорком і Лондоном на швидкості 480 км/год.

Продукція[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Vega
  2. The History of Corporate // Lockheed