N.N.

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

N.N. (від лат. Nomen nescio вимовляється [ˈnoːmɛn ˈnɛskɪ.oː], скорочено N.N. — деяка особа) — скорочення, яке використовується як підпис висловів (афоризмів, крилатих висловів та ін.), якщо автор виразу невідомий. З латині nomen, «ім'я» та nescio, «я не знаю», це буквально означає «я не знаю імені»[1]. Родове ім'я Numerius Negidius, яке використовувалось у римські часи, було обрано частково тому, що воно поділяло ініціали з цією фразою.

Використання[ред. | ред. код]

Одне із застосувань цього імені — захист від помсти при повідомленні про злочин або шахрайство компанії. N. N. зазвичай використовується при підрахунку очок в шахових партіях[2], не тільки тоді, коли ім'я одного з учасників дійсно невідомо, але і коли безіменний гравець стикається з майстром, як в сеансі одночасної гри. Ще одна причина — уберегти відомого гравця від образи болючою поразкою.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Thode, Ernest (1992). German-English Genealogical Dictionary. Genealogical Publishing Com. с. 179. ISBN 978-0-8063-1342-9. 
  2. Hooper, David; Whyld, Kenneth (1992). The Oxford Companion to Chess (вид. 2nd). Oxford University Press. с. 274. ISBN 0-19-280049-3. 

Посилання[ред. | ред. код]