Нью-Йорк ворлд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
The New York World
New York World - Twain.jpg
Різдвяне видання 1899 року з оповіданням Марк Твена
Тип щоденна газета

Власник Джозеф Пулітцер
Заснована 1860
Припинення публікацій 1931
Мова англійська
Головний офіс The New York World Building

«The New York World» (у перекладі Світ Нью-Йорка) — газета, що видавалася в Нью-Йорку в період з 1860 до 1931. Зіграла важливу роль в історії американських газет. Це була одна з провідних національних газет, голос Демократичної партії. З 1883 по 1911 видавцем газети був Джозеф Пулітцер. Він став піонером у «жовтій пресі» і, захопивши увагу читачів, зміг підняти щоденний тираж газети до позначки в один мільйон примірників.

Ранні роки[ред.ред. код]

«Нью — Йорк Уорлд» була заснована в 1860 році. З 1862 по 1876 роки редактором газети був тодішній власник Ментон Мербл. Після того як Мербл потрапив у фінансові труднощі, він був змушений продати газету.

Газета була відносно невдалим виданням. У 1883 році газету придбав Джозеф Пулітцер, який почав інтенсивно розвивати видання. Кореспондент Неллі Блай стала одним з перших журналістів, що займалися журналістськими розслідуваннями в Америці. Як рекламний трюк для газети, прочитавши роман Жюля Верна «Навколо світу за вісімдесят днів», вона здійснила навколосвітню подорож за 72 дні в 1889—1890. У 1890 році Пулітцер побудував у Нью-Йорку хмарочос «The New York World Building», у якому розмістилася редакція газети. Це була одна з найвищих будівель у той час.

У 1889—1891 роках головним редактором газети був Юлій Чемберс.

У 1896 році «The New York World» почали використовувати чотирикольоровий друк; це була перша газета, яка запустила кольоровий додаток, спершу комікс Hogan's Alley, а в 1904 — політичну карикатуру президента Теодора Рузвельта.

Пізніші роки[ред.ред. код]

Коли Пулітцер помер у 1911 році, він передав контроль «The New York World» своїм синам Ральфу, Джозефу і Герберту. Газета продовжує рости завдяки відповідальному редактору Герберту Байярду Свопу, який найняв письменників, таких як Френк Салліван і Джозеф Тейлор. Серед відомих журналістів були оглядачі Франклін Пірс Адамс, Хейвуд Браун, Джеймс М. Кейн. Чарльз М. Пейн створив кілька коміксів для газети. У газеті редактором відділу головоломок працював Артур Вінн, який 21 грудня 1913 року створив «ворд-крос» — перший сучасний кросворд.

У 1931 році газета припинила існування.

Відродження[ред.ред. код]

16 травня 2011 керівництво факультету журналістики Колумбійського університету оголосило про запуск інтернет-видання під назвою «The New York World», названої на честь оригінальної газети Пулітцера. Університет заявив, що місією газети буде «надавати громадянам Нью-Йорку інформацію про діяльність уряду». Склад редакторів був укомплектований в основному з тих науковців, хто мав ступінь магістра або доктора наук.

Цікаві факти[ред.ред. код]

У 1864 році The New York World закрили на три дні після того, як у газеті було опубліковано підроблені документи начебто від Авраама Лінкольна.

Джерело[ред.ред. код]