NumPy

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
NumPy
Розробник(и) community project
Стабільний випуск 1.6.2 (20 травня 2012; 1046 днів тому)
Нестабільний випуск 1.7.0 rc1 [1] (10 січня 2013; 811 днів тому)
Операційна система Cross-platform
Ліцензія Ліцензія_BSD
Сайт http://www.numpy.org/

Numpy — це розширення мови Python, що додає підтримку великих багатовимірних масивів і матриць, разом з великою бібліотекою високорівневих математичних функцій для операцій з цими масивами. Попередник Numpy, Numeric, був спочатку створений Jim Hugunin. Numpy - відкрите програмне забезпечення і має багато розробників.

Мотивація[ред.ред. код]

Оскільки Python - інтерпретована мова, математичні алгоритми, часто працюють в ньому набагато повільніше ніж у компільованих мовах, таких як C або навіть Java. NumPy намагається вирішити цю проблему для великої кількості обчислювальних алгоритмів забезпечуючи підтримку багатовимірних масивів і безліч функцій і операторів для роботи з ними. Таким чином будь-який алгоритм який може бути виражений в основному як послідовність операцій над масивами і матрицями працює також швидко як еквівалентний код написаний на C.

NumPy можна розглядати як гарну вільну альтернативу MATLAB, оскільки мова програмування MATLAB зовні нагадує NumPy: обидві вони інтерпретовані, і обидві дозволяють користувачам писати швидкі програми поки більшість операцій проводяться над масивами або матрицями, а не над скалярами. Перевага MATLAB у великій кількості доступних додаткових тулбоксів, включаючи такі як пакет Simulink. Основні пакети, що доповнюють NumPy, це: SciPy - бібліотека, що додає більше MATLAB-подібної функціональності; Matplotlib - пакет для створення графіки в стилі MATLAB. Внутрішньо як MATLAB, так і NumPy базується на бібліотеці LAPACK, призначеної для вирішення основних задач лінійної алгебри.

Numpy 1.6.0[2][ред.ред. код]

  • Підтримка Python 2.4 - 2.7, Python 3.1 - 3.2
  • Додано підтримку 16-бітного формату чисел з плавоючою комою(IEEE 754-2008)
  • Додано поліноми Legendre, Laguerre, Hermite
  • Додано ряд нових функцій та заміна старих.
  • Доповнення у С API


Посилання[ред.ред. код]

Офіційний веб-сайт

  1. http://sourceforge.net/projects/numpy/files/NumPy/1.7.0rc1/README.txt
  2. http://sourceforge.net/projects/numpy/files//NumPy/1.6.0/README.txt