NumPy

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
NumPy
Numpy example.png
Тип бібліотека Python[d]
Автор(и) Travis Oliphant[d]
Розробник Community project
Стабільний випуск 1.12.1[1] (18 березня 2017; 309 днів тому)
Версії 1.14.0[2]
Репозиторій https://github.com/numpy/numpy, https://github.com/numpy/numpy.git
Операційна система Cross-platform
Написано на Python, C
Ліцензія Ліцензія BSD
numpy.org

CMNS: NumPy на Вікісховищі

Numpy — розширення мови Python, що додає підтримку великих багатовимірних масивів і матриць, разом з великою бібліотекою високорівневих математичних функцій для операцій з цими масивами. Попередник Numpy, Numeric, був спочатку створений Jim Hugunin. Numpy — відкрите програмне забезпечення і має багато розробників.

Мотивація[ред.ред. код]

Оскільки Python — інтерпретована мова, математичні алгоритми, часто працюють в ньому набагато повільніше ніж у компільованих мовах, таких як C або навіть Java. NumPy намагається вирішити цю проблему для великої кількості обчислювальних алгоритмів забезпечуючи підтримку багатовимірних масивів і безліч функцій і операторів для роботи з ними. Таким чином будь-який алгоритм який може бути виражений в основному як послідовність операцій над масивами і матрицями працює також швидко як еквівалентний код написаний на C.

NumPy можна розглядати як гарну вільну альтернативу MATLAB, оскільки мова програмування MATLAB зовні нагадує NumPy: обидві вони інтерпретовані, і обидві дозволяють користувачам писати швидкі програми поки більшість операцій проводяться над масивами або матрицями, а не над скалярами. Перевага MATLAB у великій кількості доступних додаткових тулбоксів, включаючи такі як пакет Simulink. Основні пакети, що доповнюють NumPy, це: SciPy — бібліотека, що додає більше MATLAB-подібної функціональності; Matplotlib — пакет для створення графіки в стилі MATLAB. Внутрішньо як MATLAB, так і NumPy базується на бібліотеці LAPACK, призначеної для вирішення основних задач лінійної алгебри.

Numpy 1.6.0[3][ред.ред. код]

  • Підтримка Python 2.4 — 2.7, Python 3.1 — 3.2
  • Додано підтримку 16-бітного формату чисел з рухомою комою (IEEE 754—2008)
  • Додано поліноми Legendre, Laguerre, Hermite
  • Додано ряд нових функцій та заміна старих.
  • Доповнення у С API

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний веб-сайт

Примітки[ред.ред. код]