Вікіпідручник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вікіпідручник
Wikibooks-logo.svg
Wikibooks screenshot 2009 - visible.png
Головна сторінка багатомовного порталу Вікіпідручника
URL wikibooks.org
Комерційний Ні
Тип Збірка навчальних матеріалів
Реєстрація необов'язкова
Мови Багатомовний
Власник Фонд Вікімедіа
Започатковано 10 липня 2004 (13 років)
Стан в безперервному процесі роботи
CMNS: Вікіпідручник на Вікісховищі

Вікіпідру́чник (англ. Wikibooks) — веб-сайт для колективного написання навчальної та іншої літератури, що працює за технологією «вікі» на принципах свободи інформації: кожен може створити і змінити будь-яку сторінку будь-якого підручника, і кожен може безкоштовно читати, копіювати, видаляти і змінювати його зміст.

«Вікіпідручником», з малої літери, також називають набір сторінок на цьому сайті, присвячених одному предмету (так, вікіпідручник — підручник, написаний у середовищі вікі).

Історія[ред.ред. код]

Після створення і розквіту Вікіпедії, спільнота її користувачів вирішила створити аналогічний сайт для написання підручників. Сайт Вікіпідручник був створений фондом «Вікімедіа» 10 травня 2003 року. Серед багатьох мовних розділів Вікіпідручника за кількістю навчальних матеріалів перше місце посідає англійський.

Вікіпідручник відрізняється від Вікіджерел тим, що проект Вікіджерела призначений для збору точних копій та оригінальних перекладів існуючих опублікованих вільних робіт, які автори розповсюджують під вільною ліцензією або ж термін захисту творів вже минув (в Україні 70 років після смерті автора). Не передбачається редагування та зміна даних творів, крім випадків уточнення згідно з оригіналом. На Вікіпідручнику ж можна писати власні книги, підручники, посібники, тощо, писати творчі переробки інших творів, вміст яких може змінювати будь-хто.

Посилання[ред.ред. код]

Вікіпедія Це незавершена стаття про Вікіпедію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.