Online Computer Library Center

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

OCLC Online Computer Library Center, Inc. (OCLC) — «некомерційний, членський, комп'ютерний бібліотечний сервіс та науково-дослідна організація, що спеціалізується з суспільними цілями на розширенні доступу до інформації у світі і скороченні витрат на інформацію».[1] Вона була заснована 6 липня 1967 року як неприбутковий Бібліотечний центр коледжу Огайо.[2] Більше 60000 бібліотек у 112 країнах і територіях використовують послуги OCLC для пошуку, придбання, каталогізації, позичання і збереження бібліотечних матеріалів[3] Організація була заснована Фредом Кілгуром, її головний офіс знаходиться в Дубліні, штат Огайо, США.

Послуги[ред.ред. код]

OCLC забезпечує всіх бібліографічною, реферативною та повнотекстовою інформацією.

OCLC та його бібліотеки-члени спільно створюють і підтримують WorldCat — OCLC Online Union Catalog, найбільший у світі онлайн каталог загального користування (online public access catalog, OPAC). WorldCat зберігає записи з державних і приватних бібліотек в усьому світі. Програма Open WorldCat записує матеріали, що належать бібліотекам, у базу даних WorldCat OCLC, доступну для веб-користувачів на популярних інтернет-пошуковиках, бібліографічних та книготорговельних сайтах. У жовтні 2005 року, технічний персонал OCLC розпочав вікі-проект, що дозволяє читачам додавати коментарі і структуроване поле інформації, пов'язаної з будь-яким записом WorldCat.

До серпня 2009 року, коли він був проданий Backstage Library Works, OCLC володіла центром збереження мікрофільмів та оцифрування, що називається OCLC Preservation Service Center, з його головним офісом в Бетлехем, штат Пенсильванія, США.

Бази даних онлайн[ред.ред. код]

OCLC має базу даних для цілей каталогізації і пошуку, яка використовується бібліотекарями та громадськістю. Поточну комп'ютерну програму, Connexion, було введено в дію в 2001 році, і її попередницю, OCLC Passport, було зупинено у травні 2005 року.

Ця база даних містить записи у форматі читаної машиною каталогізації (MARC, MAchine Readable Cataloging), що надані в усьому світі бібліотечним каталогізаторам, які використовують OCLC як інструмент каталогізації. Ці записи у форматі MARC потім звантажуються у бібліотечні місцеві каталожні системи. Це дозволяє бібліотекам знайти і звантажити записи для матеріалів, щоб додати до їхнього місцевого каталогу без тривалого процесу каталогізації кожного матеріалу зокрема.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. About OCLC. OCLC. Архів оригіналу за 2012-09-16. Процитовано 2010-03-18. 
  2. IDEALS, Initial system design for the Ohio College Library Center: A case history
  3. OCLC renames European division. Business First of Columbus. Архів оригіналу за 2012-09-16. Процитовано 2007-11-09.  (англ.)

Посилання[ред.ред. код]