Ozon.ru

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

OZON.ru — один з перших російських інтернет-магазинів.

Пропонує книги, музичну та відеопродукцію, електроніку та цифрову техніку, програмні продукти та мультимедійні ігри, а також косметику, парфумерію та ювелірні вироби.

Історія[ред. | ред. код]

OZON.ru заснований в 1998 році Санкт-Петербурзької компанією «Reksoft» та видавництвом «Terra Fantastica» як торговий сервіс для продажу книг і відео (VHS) через Інтернет. Створенню OZON.ru передував запуск в жовтні 1997 року інтерактивної бібліографічної бази даних «AD VERBUM» [3], на якій були відпрацьовані способи подання інформації та структури баз даних. На початку 1998 року до «AD VERBUM» була додана також функціональність оформлення замовлення користувачем [4], яка дозволила вибудувати базові логістичні структури, згодом успадковані OZON.ru.

Рішення про створення на паритетних засадах повнопрофільного інтернет-магазину було прийнято компаніями-засновниками в кінці 1997 року. При цьому копання «Reksoft» (генеральний директор Олександр Єгоров, технічний директор Дмитро Рудаков) взяла на себе створення та підтримку програмного забезпечення та хостинг проекту, а «Terra Fantastica» (генеральний директор Микола Ютанов) — контент-підтримку сайту, забезпечення та хостинг проекту, а «Terra Fantastica» (генеральний директор Микола Ютанов) — контент-підтримку сайту, забезпечення асортименту та логістику.

Сайт OZON.ru почав працювати і прийняв перші замовлення 9 квітня 1998. Маркетингове просування проекту в мережі забезпечував на правах партнера інтернет-портал «ІнфоАрт». На початку серпня 1998 року була запущена партнерська програма інтернет-магазину [5], дала серйозний поштовх для просування Ozon.ru через незалежні інтернет-ресурси. Крім того, OZON.ru був першим російськомовним інтернет-магазином, який пропонував користувачу істотне контент-супровід пропонованих товарів (рецензії, огляди, систему рекомендацій).