PC/104

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Сендвіч» з одноплатного комп'ютера і мережевої плати у форматі PC/104

PC/104 — шина розширення (яка також дала назву формату плат), створена на базі 8-розрядного варіанта шини ISA. Відмінною особливістю механічного конструктиву PC/104 є розташування контактів не на ребрі плати, а перпендикулярно їй, що дозволяє встановлювати плати один на одну як канапки.

Така конструкція дозволяє зібрати до 3-6 плат в один великий «сендвіч» і розмістити його в компактному герметичному корпусі, який матиме велику ударостійкість. Подібний підхід широко застосовується в авіоніці, космонавтиці, військовій техніці.

Одноплатний комп'ютер на базі шини PCI-104.

З появою шини PCI з'явився новий стандарт PC/104+ іноді званий PC/104Plus, в який додана шина PCI. Плати PC/104 і PC/104+ сумісні між собою.

Роз'єм для плат PC/104 і PC/104+ досить часто встановлюють на бічну поверхню плат MicroPC та інших плат, призначених для промислових комп'ютерів, вбудованих систем, телекомунікації, цифрових приладів в якості мезонінної плати. Це дозволяє за відсутності на стандартній процесорній платі якогось потрібного елемента (модулів аналогового або дискретного вводу-виводу, модему, датчика GPS, ГЛОНАСС, мережевого інтерфейсу промислової мережі, наприклад CANbus), просто додати на неї 1-2 плати PC/104(+). При цьому рішення виходить дуже компактним і відпадає необхідність у розробці нової плати.

Недоліки[ред.ред. код]

  • Повільна шина ISA - застаріла.
  • Гарячої заміни плат не може бути в принципі, так як розібрати зібраний «сендвіч» з плат непросто.

Переваги[ред.ред. код]

  • Повна сумісність з персональними комп'ютерами
  • Можна використовувати в якості мезонінної плати
  • Шина ISA дуже добре вивчена, багато фахівців
  • Велика швидкість звичайно не потрібна, при необхідності можна використовувати PC/104 +
  • Велика ударостійкість

Див. також[ред.ред. код]